Archiwum miesiąca grudzień 2019

Życzenia świąteczne

Taka noc przypada tylko raz do roku,Przynosi radość i niebiański PokójDzieciątko małe w żłóbku już leżyKto tylko może, do niego bieży. W miłości, szczęściu i pomyślnościŻyczymy Wszystkich roku pełnego radości Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wszystkim spokój i radość.Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem,a Nowy Rok obdaruje Wszystkich pomyślnością i szczęściem. […]


Spójrz na Jezusa

W myśl takiej idei dnia 20.12.2019 odbyły się jasełka w naszej szkole. Uczniowie klasy II i III pod opieką p. Bogumiły Roli i p. Zofii Wac-Klajdy przygotowały je z ogromną starannością. Uczniowie przypomnieli wszystkim historię Bożego Narodzenia. Uświetnili ją śpiewając piękne kolędy i pastorałki na chwałę nowonarodzonego Jezusa. Po jasełkach pani dyrektor złożyła wszystkim serdeczne […]


Magia czytania

W ramach programu czytelniczego “Magia czytania” w dniu dzisiejszym – 19 grudnia – klasa VI czytała dzieciom z przedszkola i zerówki opowieści świąteczne. Łukasz Lisiecki czytał z Biblii opowieści o Jezusie, pomagała mu Iza Kowalczuk.


„Zaelektryzowani” z wizytą w naszej szkole

17 grudnia 2019 r. do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów z grupy „Zaelektryzowani” z Lublina, którzy swoim pokazem przybliżyli tajniki fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym […]


Coraz bliżej święta …

Świąteczny nastrój udziela się wszystkim. W naszej placówce również pojawiły się już świąteczne dekoracje. Chcąc zachować tradycję została udekorowana choinka ozdobami świątecznymi zrobionymi przez uczniów. Każdy przedszkolak i uczeń miał okazję przystroić świąteczne drzewko.


Klasa III piecze pierniczki

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I to właśnie ta przedświąteczna „gorączka” stała się doskonałą okazją do zorganizowania zajęć pieczenia świątecznych pierniczków. Uczniowie klasy III pod opieką wychowawczyni p. Zosi oraz mamy Laury, p. Agnieszki, 10 grudnia mieli okazję wypiekać pyszne świąteczne pierniki. W całej szkole […]


Wycieczka do Rancza Arka w Sernikach

Dnia 9 grudnia uczniowie klas I, II, III i IV udali się na spotkanie z Mikołajem, pojechali do Rancza Arka w Sernikach. Tam mieli możliwość spotkania z Mikołajem, ubierali choinkę, wykonywali ozdoby na choinkę.


Mikołajkowe czytanie

W ramach promocji czytelnictwa w naszej placówce zapraszamy osoby chętne do głośnego czytania, które chciałyby się włączyć w tę szczytną akcję. Dnia 6 grudnia mieliśmy zaszczyt gościć emerytowaną nauczycielkę p. Halinę Turek, która czytała przedszkolakom, dzieciom z zerówki oraz uczniom historie związane z osobą Mikołaja i świętami Bożego Narodzenia.


Mikołajkowy Turniej piłki nożnej

Tradycyjnie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Parczewie 6 grudnia organizuje Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej. W tym roku już po raz XVIII. Oczywiście nie mogło zabraknąć także reprezentacji z naszej szkoły: Igor Szypulski Piotr Szyszkowski Eryk Izdebski Dominik Domański Dominik Włoszek Bielecki Artur Wołos Konrad Lisiecki Łukasz Chłopcy wywalczyli V miejsce. Gratulujemy!


Mikołajkowy wyjazd do Fikolandu

Z okazji Mikołajek dzieci z przedszkola i zerówki udały się na wycieczkę do Parczewa. Korzystały z atrakcji “Fikolandu” oraz obejrzały bajkę “Śnieżna paczka”. Wszyscy miło i przyjemnie spędzili ten czas i zadowoleni wrócili do przedszkola – „Dziękujemy Św. Mikołaju!