Niezwykła wycieczka do MAGICZNYCH OGRODÓW

Wczesnym rankiem dnia 23.06.2014 r. w grupie maluchów i w zerówce panowało niecodzienne ożywienie. Dzieci niecierpliwie oczekiwały na wyjazd do Magicznych Ogrodów w Trzcinkach koło Janowca. Nic dziwnego, tylko kilka godzin dzieliło je od wizyty w niezwykłym świecie pełnym skrzatów Bulwiaków, wróżek Smużek, magicznych ptaków, psotnych Mordowi, Krasnoludów i innych baśniowych stworów.

Po długiej podróży mogły wreszcie przekroczyć bramy tej niezwykłej krainy. Zostały tam serdecznie powitane przez dwie wróżki Mordola, który mimo swojego wyglądu wzbudzał wśród dzieci wielką sympatię. W rolę przewodników wcieliły się dwa sympatyczne Bulwiaki. To w ich towarzystwie dzieci przemierzały kolejne krainy wśród strumyków, wodospadów i pachnących kwiatów, rozwiązując przy tym ciekawe zagadki czy wykonując proste polecenia. Nasi milusińscy próbowali odczarować zaklętego w kamień smoka czarownika Zorana, sprawdzali ile osób potrzeba do objęcia gigantycznej marchewki, który kolor róż pachnie najbardziej. Mogli też posłuchać melodii nuconej przez wiekowe drzewa czy podziwiać wielobarwne magiczne ptaki, zamieszkujące wodny świat. Ciekawą atrakcją dla dzieci były zabawy na polanie pełnej uroczych Robanków czy w miejsce zwanym Smoczym Gniazdem. Przedszkolaki mogły wspinać się na brzuchu Robanków czy smocze jaja, próbowały tez zjeżdżać po grzbiecie małych smoków.

Dużą frajdę sprawił dzieciom  przejazd kolejką. Podczas tej podróży dzieci przez moment znajdowały się pod ciałem ogromnej gąsienicy, mogły z bliska podziwiać osadą Bulwiaków, przejechać przez kopalnię kamieni zamieszkałą przez Mordole. I choć atrakcji było wiele, przedszkolaki znalazły jeszcze energię na zabawę w grodzie Krasnoludzkim, którego konstrukcja wymagała dużej zręczności i doskonale rozwiniętego zmysłu równowagi.

Uśmiechnięte buzie i pytania: „Pojedziemy tam jeszcze raz?” były najlepszym dowodem na to, że warto było pokonać tyle kilometrów. Wszyscy uczestnicy  wycieczki dostrzegli niezwykłe walory tej wyprawy.

W oczach nauczycieli była to ciekawa gra terenowa budująca właściwy system wartości dzieci, ich wiedzę o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym, pomagająca w rozumieniu zmian zachodzących w życiu roślin w kolejnych porach roku i wspomagająca rozwój w zakresie edukacji matematycznej. Dla rodziców towarzyszących nam podczas wycieczki było to oderwanie od codzienności z chwilą relaksu w otoczeniu pięknych kwiatów. Dla dzieci natomiast była to niezapomniana przygoda, do której chętnie będą wracać. Może nie tylko wspomnieniami?

 

IMG_0045 IMG_0048 IMG_0055 IMG_0069 IMG_0072 IMG_0085 IMG_0087 IMG_0098 IMG_0100 IMG_0113 IMG_0140 IMG_0168