O nas

Zespół Placówek Szkolnych w Przewłoce

          Zespół Placówek Szkolnych funkcjonuje w Przewłoce od roku 1995 r. , choć wcześniej oczywiście działało tu zarówno przedszkole, jak i szkoła podstawowa. Początki działalności edukacyjnej , jak potwierdzają dostępne dziś kroniki, datować można na lata 30-te XX wieku.

       Obecnie do placówki uczęszcza ponad setka dzieci. W porównaniu do szkół miejskich to oczywiście mało, ale ku naszej radości dzieci przybywa. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się przedszkole, a potwierdzeniem tego jest utworzenie w roku szkolnym 2009/2010 drugiego oddziału. Co może przyciągać dzieci i rodziców do naszej placówki?

Po pierwsze: młoda , dobrze wykształcona kadra pedagogiczna, która chętnie współpracuje z innymi instytucjami i podejmuje własne działania.

Po drugie: estetyczne sale i korytarze, odnowione łazienki, dobrze wyposażone pracownie , nowy plac zabaw z całą pewnością mogą być dobrą wizytówką placówki.

Po trzecie: klimat i atmosfera sprzyjające indywidualnemu traktowaniu ucznia – jego problemów edukacyjnych, wychowawczych czy społecznych. Powodów może być jeszcze wiele, ale te wyżej wymienione z punktu widzenia szkoły jako instytucji wydają się najważniejsze.

     Ogromną rolę w życiu placówki odgrywa Patron Jan Paweł II. Imię tego wielkiego Polaka, dziś już beatyfikowanego, szkoła otrzymała 16 maja 2002 r. Uczniowie poznają nie tylko sylwetkę patrona, ale również jego nauki i przesłanie. Każdego roku grupa młodzieży uczestniczy w Ogólnopolskim Zlocie Rodzin Szkół Papieskich, bierze udział w konkursach literackich, plastycznych związanych                 z postacią Jana Pawła II. Sama szkoła jest również inicjatorem podobnych działań. Tradycją już są Obchody Dnia Patrona z udziałem wielu gości i rodziców. Podążając śladami naszego patrona jesteśmy pewni, że nie zbłądzimy.

Życie szkoły nie ogranicza się tylko do zajęć lekcyjnych . Dzięki rządowemu programowi „Radosna szkoła” świetlica dla najmłodszych jest świetnie wyposażona, a dzięki realizacji projektów unijnych takich jak : „Sprawny przedszkolak” , czy „Klucz do wiedzy” podejmowane są działania na rzecz rozwoju fizycznego i intelektualnego dzieci . Ponadto koła przedmiotowe, zespół wokalny , biblioteka oraz Wiejskie Centrum Kultury twórczo i pożytecznie wypełniają dzieciom czas.