W świecie uczuć i emocji

Zimowa akcja „Z Marią Konopnicką w świecie emocji” w naszym  przedszkolu rozpoczęła się od poznania sylwetki sławnej pisarki Marii Konopnickiej oraz jej twórczości. Następnie przedszkolaki poznały Krasnoludka Podziomka, pacynkę, która towarzyszyła im podczas kolejnych zajęć.

W pierwszym tygodniu dzieci przeniosły się w świat uczuć i emocji. Uczyły się rozpoznawać, wyrażać i odczytywać uczucia swoje i innych osób.

Przedszkolaki wiedzą, że każdy ma prawo bać się albo czuć złość. Poprzez lekturę wiersza ,,Stefek Burczymucha” oraz bajkę ,,Na złość złości” przedszkolaki rozumieją, że lęk i złość może nam towarzyszyć każdego dnia. Dzięki wspólnym zabawom i rozmowom zdały sobie sprawę, że złość jest uczuciem, które mają prawo odczuwać. Dzieci  poznały sposoby na odpowiednie wyrażanie złości  np. ,,wytupanie złości” lub ,,wyrzucenie swojej złości do kosza”.

Podczas realizacji pierwszego bloku  tematycznego dzieci nauczyły się rozpoznawać i wyrażać emocje we właściwy sposób oraz dostrzegać ich zmienność.

 

Opracowanie: Renata Kamińska,

koordynator programu

1 2 3 4 5 6 7 8 9 DSCF9015