„Zaelektryzowani” z wizytą w naszej szkole

18 grudnia 2019 |

17 grudnia 2019 r. do naszej szkoły przyjechała grupa animatorów z grupy „Zaelektryzowani” z Lublina, którzy swoim pokazem przybliżyli tajniki fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły.

Eksperymenty przysporzyły uczniom wiele śmiechu, zwłaszcza ten w którym sprawdzane były właściwości helu przy użyciu balonika, z jednoczesnym powtarzaniem zdania i śpiewaniem fragmentu piosenki – ,,zmiana głosu”. Nie lada atrakcją była reakcja płynnego azotu z wrzątkiem, kiedy powstała piana i dużo pary.

Dużą atrakcją dla naszych uczniów była możliwość aktywnego uczestnictwa w pokazie i doświadczenia na własnej skórze zjawisk przyrody. Panowie Patryk i Mateusz przekazali trudną wiedzę z fizyki i chemii  z elementami humoru oraz zadbali o to, aby nikt na widowni się nie nudził. Co ważne, uczestnicy pokazu zwrócili uwagę na kwestie bezpieczeństwa przy samodzielnej próbie wykonywania doświadczeń – więc nie próbujcie tego sami bez pozwolenia nauczycieli i rodziców!