Kubusiowi Przyjaciele Natury

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Znalezione obrazy dla zapytania kubusiowi przyjaciele natury

 

 

 Umiejętność dostrzegania piękna natury i rozsądnego korzystania z jej darów oraz dbania o przyrodę i prawidłowe nawyki żywieniowe to wartości, które mądrze zaszczepione wśród dzieci w wieku przedszkolnym będą im towarzyszyć przez całe życie.  Mając to na uwadze w listopadzie 2015r. nasze przedszkole przystąpiło do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Działania edukacyjne są dostosowywane do programów nauczania w przedszkolach i z pewnością uatrakcyjnią zajęcia dla dzieci oraz wprowadzą je w piękny i fascynujący świat natury.

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne. Głównym zadaniem małych uczestników jest przygotowanie szeregu projektów ekologicznych, np. uprawianie ogródków, organizowanie przyrodniczych wycieczek oraz ekologicznych akcji z okazji Dnia Marchewki, Pierwszego Dnia Wiosny, konkursów plastycznych oraz przedstawień dla rodziców i wiele innych ekologicznych działań.

W roku szkolnym 2015/2016 podczas trwania VIII edycji programu przedszkolaki wspólnie z Kubusiem będą odkrywać sekrety natury, uczyć się dbać o środowisko, zdrowo odżywiać się oraz poznawać zasady ekologii.

Materiały informacyjne o programie zamieszczone są na stronie internetowej:

 

http://przyjacielenatury.pl/

Opracowała Renata Kamińska