Wiemy, że śniadanie to ważne danie

Podczas ostatniego bloku tematycznego dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania śniadania, dowiedziały się jak ważne jest jedzenie dużej ilości warzyw. Przedszkolaki podjęły wielkie wyzwanie – same przygotowały dla siebie śniadanie. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę. Okazało się, że najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo a do tego zawierały mnóstwo witamin.

Podczas praktycznych warsztatów dzieci nauczyły się, jak skomponować wartościowe śniadanie. Przedszkolaki dowiedziały się, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas zajęć i mają siłę do zabawy.

 

Realizacja zadań zaplanowanych na akcję XVII Akademii Zdrowego Przedszkolaka przyniosła naszym wychowankom wiele uśmiechu i radości. Wszystkie zaplanowane treści zostały przekazane i utrwalone. Mamy nadzieję, że przekazana wiedza będzie przez lata służyć naszym wychowankom.

 Opracowanie: Renata Kamińska,

koordynator programu

DSCF9233 DSCF9238 DSCF9240 DSCF9243 DSCF9249 DSCF9251 DSCF9253 DSCF9256 DSCF9268 DSCF9270 DSCF9274