Dentysta w przedszkolu

W dniu 14.04.2015r. przedszkolaków z naszej placówki odwiedziła pani dentystka Ewelina Tazbir – Kisiel. Na początku spotkania dentystka opowiedziała dzieciom, co należy robić, by mieć piękne, zdrowe zęby:
– jak należy się odżywiać
-jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów.

Zachęcała do częstego odwiedzania gabinetu stomatologicznego i przekonywała dzieci, by nie bały się dentysty. Następnie demonstrowała prawidłowe szczotkowanie zębów. Pokazała również swoje narzędzia pracy. Dzieci mogły obejrzeć model uzębienia, a nawet szczotkować zęby pod okiem fachowców.

Na zakończenie każde dziecko dostało od miłych pań naklejki i zabawne kolorowanki. Dzieci podziękowały gościom za cenne wiadomości. Spotkanie to oprócz tego, że wprowadziło miłą i przyjazną atmosferę to również sprawiło, że dzieci wiele dowiedziały się na temat profilaktyki i higieny jamy ustnej. Wiedzą one teraz, jak się odżywiać, jak często chodzić do dentysty, jak prawidłowo myć zęby. Przyczyniło się również do wyrobienia u wychowanków prawidłowych nawyków higienicznych.

Myślę że spełniło jeszcze jeden bardzo ważny cel tj. pokonanie lęków i obaw przed wizytą w gabinecie stomatologicznym . Poza tym nawet maluszki chętniej myją teraz zęby w przedszkolu i częściej się do nas uśmiechają od ucha do ucha.

Dziękujemy Pani Ewelinie za wizytę w naszej placówce oraz poświęcony czas.

 

 

DSCF3933 DSCF3934 DSCF3935 DSCF3937 DSCF3938 DSCF3939 DSCF3940 DSCF3941 DSCF3942 DSCF3945