Wiemy co jest zdrowe, a co nie

Drugi blok tematyczny z Akademii Zdrowego Przedszkolaka poświęcony był zdrowemu odżywianiu na co dzień. Przedszkolaki doskonale radziły sobie z dzieleniem produktów żywnościowych  na zdrowe i niezdrowe. Przypomniały sobie wiedzę dotyczącą Piramidy Żywienia Przedszkolaka. Dowiedziały się  jakie produkty wchodzą w jej skład oraz tego, że produkty z każdej grupy należy spożywać codziennie, aby dostarczać organizmowi niezbędnych składników odżywczych.  Dzieciom przypomniano o tym,  że podstawą zdrowia jest nie tylko żywienie, ale również wszelkie formy ruchu (biegi, jazda na rowerze, rolkach, pływanie itp.) szczególnie na świeżym powietrzu.

Dzieci podczas zabawy „Zgadnij co to?”, degustowały i nazywały żywność za pomocą zmysłu smaku oraz układały Jadłospis. Na specjalnych talerzach rysowały „zdrowe dania” na każdy posiłek – I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację.

Drugi blok przybliżył dzieciom produkty zdrowe i niezdrowe. Przedszkolaki zyskały wiedzę o tym, co powinno znajdować się w ich codziennym jadłospisie, jakie produkty powinny jeść w ciągu dnia najczęściej,  a których muszą się wystrzegać lub je ograniczać.

 Opracowanie: Renata Kamińska,

koordynator programu

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13