Moja pierwsza wizyta w kinie – wycieczka do Lublina

W środę 15.04 dzieci z grupy 3 i 4-latków oraz “zerówki”  uczestniczyły w wycieczce do “Multikina” oraz sali zabaw “Koziołek”, znajdujących się w Galerii Olimp.

Do Lublina pojechaliśmy autokarem. Po przybyciu na miejsce udaliśmy się do kina gdzie w ramach projektu „Moja Pierwsza Wizyta w Kinie”, realizowanego przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, skierowanego do dzieci w wieku przedszkolnym  mogliśmy poznać sekrety kina.
Dzieci  odwiedziły kabinę projekcyjną, kasy biletowe, podpatrywały, jak produkuje się popcorn, którego potem mogły posmakować, a następnie  obejrzały 50 – minutowy seans stworzony z najlepszych polskich filmów rysunkowych dla dzieci takich jak: Reksio, Bolek i Lolek, Miś Kudłatek, Przygody Baltazara Gąbki. Po wrażeniach związanych z wizytą w kinie udaliśmy się do sali zabaw “Koziołek” oddać się szalonym zabawom na trzypiętrowej konstrukcji pełnej labiryntów, ruchomych pomostów, zjeżdżalni, basenów z piłkami. Dzieci mogły korzystać również z Fun Floru- multimedialnej podłogi zawierającej kilkadziesiąt gier zręcznościowych o różnej tematyce i stopniu trudności oraz grać na XBOX Kinect. Maluszki chętnie bawiły się samochodzikami, klockami, domkami oraz nadmuchiwanymi zwierzakami.     Przedszkolaki miały okazję aktywnie spożytkować swoją energię, ćwiczyć koordynację wzrokowo – ruchową, umiejętności manipulacyjne oraz integrować się z rówieśnikami. Do Przewłoki wróciliśmy bardzo zmęczeni ale w znakomitych  humorach.

Było super!!!

 

opr. M. Świć

IMG_3540 IMG_3546 IMG_3547 IMG_3556 IMG_3569 IMG_3583 IMG_3652 IMG_3653 IMG_3675 IMG_3726 IMG_3714 IMG_3707