Ślubowanie klasy I

05 grudnia 2012 |

4 grudnia 2012 r. to ważna data dla Pierwszoklasistów w naszej szkole. W tym dniu odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Weronika Zieńczuk – prowadząca uroczystość powitała przybyłych gości: panią dyrektor, nauczycieli, rodziców i uczniów. Szczególnie gorąco powitani zostali bohaterowie uroczystości – uczniowie klasy pierwszej, którzy byli podziwiani w swoich strojach galowych przez licznie zebranych widzów na sali. Wspierani przez wychowawczynię prezentowali swoje umiejętności w wierszu i piosence.

Mimo stresu związanego z pierwszym publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem i tym samym udowodniły, że są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania. Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszoklasistów gromkimi brawami. Pasowanie na ucznia przez panią dyrektor wielkim, czerwonym ołówkiem było potwierdzeniem, że wszyscy uczniowie zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Uhonorowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych dyplomów. Pierwszoklasiści z dumą i radością przyjęli życzenia i prezenty przygotowane przez starszych kolegów.

Po uroczystości dzieci wraz z panią dyrektor, wychowawczynią i rodzicami udały się na słodki poczęstunek.

                                                                  Opr. Wanda Korneszczuk