Zawody sportowe I semestr 2018 r.

11 grudnia 2018 |

Sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców
25.09.2018 roku braliśmy udział w sztafetowych biegach przełajowych, które odbyły się na obiektach MOSiR w Parczewie. W tym roku nie udało się żadnej naszej sztafecie zdobyć awansu na zawody rejonowe, a główną przyczyną było to że musieliśmy wystąpić trochę w rezerwowym składzie. Dziewczęta zajęły miejsce V na osiem startujących ekip, natomiast chłopcy zajęli miejsce VI na siedem startujących ekip.
Skład sztafety dziewcząt: Kochanowska Aleksandra, Haplicznik Julia, Ilczyna Oliwia, Kaczor Julia, Olszak Martyna, Abramowicz Karolina.
Skład sztafety chłopców: Izdebski Eryk, Harcaj Bartłomiej, Kochanowski Michał, Szyszkowski Piotr, Włoszek Dominik, Kalisz Dominik.
Piłka nożna dziewcząt i chłopców
09.10.2018 roku na ,,Orliku” przy Szkole Podstawowej Nr.1 w Parczewie odbyły się mistrzostwa powiatu parczewskiego w piłce nożnej.
Dziewczęta z naszej szkoły zajęły II miejsce ustępując gospodyniom gorszą różnicą bramek, a właściwie przegraliśmy pierwsze miejsce  jedną bramką strzeloną mniej od SP Nr.1
Wyniki spotkań: Przewłoka – SP Nr.1 Parczew  0 – 0
Przewłoka – Rudno 2 – 0
Przewłoka –  Sosnowica  4 – 0
Skład drużyny: Abramowicz Karolina, Aleksandrowicz Anna, Haplicznik Julia, Ilczyna Oliwia, Kochanowska Aleksandra, Kurowska Gabriela, Rudko Martyna, Olszak Martyna.
W Tyma samym dniu swoje mecze rozgrywali również chłopcy. Po zajęciu  drugiego miejsca w grupie ( dwa remisy z SP Jabłoń i SP Rudno ) zmierzyli się z SP Dębowa Kłoda w meczu o III miejsce. Niestety zmęczenia dało się już we znaki naszym chłopcom i przegrali ten mecz 0 – 2 zajmując ostatecznie IV miejsce.
Skład drużyny chłopców: Kochanowski Michał, Izdebski Eryk, Włoszek Dominik, Wołos Konrad, Szyszkowski Piotr, Bielecki Artur, Myka Bartłomiej, Kalisz Dominik, Lisecki Łukasz.
Tenis stołowy indywidualny
11.10. 2018 roku w Podedwórzu odbyły się mistrzostwa powiatu parczewskiego w indywidualnym tenisie stołowym.
Awans na zawody rejonowe zdobyli: Włoszek Dominik zajmują I miejsce, Izdebski Eryk zajmując III miejsce oraz Aleksandrowicz Anna w kategorii dziewcząt zajmując II miejsce.
Ponadto  w zawodach udział wzięli: Kurowska Gabriela, Borychowska Aleksandra, Domański Dominik.
Tenis stołowy indywidualny – zawody rejonu Biała Podlaska
16.10.2018 roku na terenie naszego powiatu w Podedwórzu odbyły się zawody rejonowe w indywidualnym tenisie stołowym. Naszą szkołę a jednocześnie nasz powiat reprezentowali: Aleksandrowicz Anna, Włoszek Dominik, Izdebski Eryk. Żadnemu z naszych reprezentantów nie udało się awansować na mistrzostwa wojewódzkie, a najlepsze miejsce zajęła Anna Aleksandrowicz.
Tenis stołowy drużynowy – mistrzostwa powiaty parczewskiego
30.10.2018 roku w Podedwórzu odbyły się zawody w drużynowym tenisie stołowym. Naszą szkołę reprezentowali w drużynie dziewcząt : Aleksandrowicz Anna i Kurowska Gabriela, w drużynie chłopców : Izdebski Eryk i Włoszek Dominik.
Drużyna dziewcząt zajęła I miejsce wygrywając wszystkie mecze po 3-0 i awansowały na zawody rejonowe które odbędą się 05.02. 2019 roku, natomiast chłopcy zajęli miejsce III.
Konkurs piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Brzostówce
Po raz kolejny w miesiącu listopadzie braliśmy udział w konkursie piosenki żołnierskiej i patriotycznej w Brzostówce. W tym roku nasza szkołę reprezentował zespół wokalny w składzie: Abramowicz Karolina , Haplicznik Julia, Ilczyna Oliwia. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę ,,Dziś idę walczyć mamo”. Z racji stulecia odzyskania niepodległości komisja postanowiła każdej szkole przyznać symboliczne pierwsze miejsce oby w ten sposób uczcić to wielkie dla nas polaków wydarzenie. Każda osoba występująca w różnych kategoriach została nagrodzona upominkami.
Szkolne zawody szachowe
16.11.2018 roku w naszej szkole odbyły się szkolne zawody szachowe w których udział wzięło 25 uczniów. Dzięki pomocy organizacyjnej ze strony Rady Rodziców z naszej szkoły oraz pana Mariana Michaluka z Gródka Szlacheckiego który jest sędzią szachowym i instruktorem gry w szachy udało się sprawnie przeprowadzić te zawody.
System do sześciu gier wyłonił nam zwycięzców w kategorii dziewcząt i chłopców.
Wśród dziewcząt : I miejsce Aleksandrowicz Anna, II miejsce Hordejuk Gabriela, III miejsce Abramowicz Karolina.
Wśród chłopców: I miejsce Matejuk Bartłomiej, II miejsce Myka Bartłomiej, III miejsce Izdebski Eryk.
Podobnie jak rok wcześniej kiedy to zorganizowane zostały pierwsze mistrzostwa naszej szkoły najlepszy okazał się Matejuk Bartłomiej. Sukcesem jest również fakt że rok wcześniej w mistrzostwach była tylko jedna dziewczyna Aleksandrowicz Anna, a w tym roku mieliśmy siedem dziewcząt.
Mistrzostwa powiatu w szachach drużynowych
W dniu 03.12.2018 roku w Gródku Szlacheckim odbyły się mistrzostwa powiatu w szachach drużynowych. Naszą szkołę reprezentowali: Hordejuk Gabriela, Izdebski Eryk, Myka Bartłomiej oraz Harcaj Bartłomiej. Nasza drużyna po siedmiu meczach zajęła IV miejsce na osiem drużyn do końca walcząc o podium, ale w ostatecznym rozrachunku zabrakło niewiele do III miejsca. Na wyróżnienie zasługuje postawa Gabrysi Hordejuk uczennicy klasy II, która na siedem gier wygrała cztery a były to jej pierwsze zawody i pierwszy tego typu wyjazd poza szkołę.
Halowa piłka nożna – zawody mikołajkowe w SP Nr. 1 w Parczewie
W dniu 06.12.2018 roku braliśmy udział w 17 zawodach mikołajkowych organizowanych przez SP Nr. 1 w Parczewie a wspieranych przez Starostw Powiatowe w Parczewie.
Nasza drużyna zajęła w nich VI miejsce na osiem drużyn startujących.
Wyniki spotkań: Przewłoka – SP Nr. 1 Parczew  1 -3 ; Przewłoka – Dębowa Kłoda 0 – 5;  Przewłoka –SP Nr. 3 Parczew 1 – 0 ; mecz o V miejsce Przewłoka – Kodeniec 1 – 2.
Skład drużyny: Lisiecki Łukasz – bramkarz, Izdebski Eryk, Domański Dominik, Kochanowski Michał, Wołos Konrad, Myka Bartłomiej, Harcaj Bartłomiej, Szyszkowski Piotr.

opr. A. Krzewski

IMG_20181011_123244 IMG_20181011_123339 IMG_20181030_125436 IMG_20181116_082905 IMG_20181116_082923