Kubusiowi Przyjaciele Natury

29 czerwca 2017 |

 

Kubusiowi Przyjaciele Natury

w przedszkolu w roku szkolnym 2016-17

 

 

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2016-17 po raz drugi wzięło udział w ogólnopolskim programie e edukacyjnym ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

Bohaterem programu jest Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył, jak ją szanować i chronić. Dzięki specjalnie nagranym bajkom, najmłodsi mogli przenieść się                     z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni. Przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznały rośliny i zwierzęta, uczyły się ekologicznych zachowań. Dowiedziały się jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, gaszenie światła, jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Program wprowadził nas w piękny i fascynujący świat natury, uwrażliwił na otaczające środowisko. Prowadzone zajęcia sprawiły przedszkolakom wiele radości jak też dały możliwość dobrej zabawy.

Piękno i uroki natury, o których mówiliśmy podczas zajęć dzieci odkrywały i podziwiały podczas wycieczki do bajkowej krainy „Magicznych Ogrodów” w Trzciankach koło Janowca. Przedszkolaki zwiedzały krainy tematycznie wkomponowane w piękny krajobraz, w których zamieszkują interaktywne, ruchome figury pobudzające dziecięcą ciekawość i fantazję. To piękne miejsce z wieloma wyjątkowymi gatunkami drzew, kwitnących krzewów, pachnących kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni zachwyciło dzieci.

W programie również aktywnie uczestniczyli rodzice, którym przekazano książeczki

z zadaniami do wykonania wspólnie z dziećmi w domu.

Zadowolenie na twarzach dzieci i ogromne zaangażowanie podczas zajęć utwierdziły nas, iż podjęte działania były atrakcyjne, wyzwalały aktywność przedszkolaków, pozwalały poprzez zabawę przemycić trudne zagadnienia związane z ekologią i zdrowym sposobem odżywiania.  Po zakończeniu  akcji otrzymaliśmy  Certyfikat: „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

aw (1) 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 14 20170626_111013

Koordynator programu Renata Kamińska