Spektakl “Trollololo”

02 grudnia 2016 |

Dnia 2 grudnia klasy IV, V i VI udały się do Parczewa na spektakl zatytułowany “Trollololo”.

Był to interaktywny spektakl o problematyce współczesnej. Dotykał aktualnych problemów nastolatków, związanych głównie z dostępem do Internetu. Główna bohaterka prowadząc bloga, udzielając się na portalach społecznościowych, doświadczyła różnych form ,,hejtowania”.

Był to spektakl zupełnie odmienny od tych, w których do tej pory uczestniczyli. Bez rymowanych dialogów, wymyślnych kostiumów,  z nowoczesną elektroniczną muzyką w tle, grą świateł i symbolicznymi gestami. Na pewno dotarło do uczniów główne przesłanie sztuki, że Internet to pozorne dobrodziejstwo – ułatwiając życie, może w bardzo okrutny sposób je zniszczyć. Uczniowie dowiedzieli się, że w sieci nie każdy przyjaciel jest prawdziwym przyjacielem, a „trolowanie” to postawa niegodna użytkownika sieci i sprzeczna z netykietą.

Spektakl był ciekawy, jednak nie przez wszystkich uczniów zrozumiały. Być może dlatego, że niektórzy po raz pierwszy zetknęło się z teatrem w takiej formie. Mimo podzielonych zdań, wszyscy wrócili do szkoły z uśmiechem na twarzy.