Wizyta policjanta

14 czerwca 2016 |

Znalezione obrazy dla zapytania policja logo

Dnia 14 czerwca gościliśmy w naszej placówce młodszego aspiranta p. Artura Łopackiego z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie.Celem prelekcji było omówienie zagrożeń czyhających na dzieci w okresie wakacyjnym np. w wodzie, na drodze, w domu, w Internecie. Nasz gość ostrzegał o nasilonej w tym czasie agresji fizycznej i słownej wśród rówieśników oraz radził jak jej się ustrzec. Funkcjonariusz również zwrócił uwagę uczniów na zagrożenia płynące z korzystania z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalania ognisk, organizowania zabaw w niebezpiecznych miejscach. Ze względu na wzmożoną częstotliwość korzystania w tym okresie z rowerów, motorowerów zaznaczył jak niezwykle ważna jest odpowiednia widoczność pieszego, bądź rowerzysty i motorowerzysty na drodze. Przypomniano, że nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego może być przyczyną wypadku. Również rodzice w trosce o bezpieczeństwo swoich pociech powinni zadbać o odpowiednie wyposażenie roweru. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa oraz podróżować w samochodzie w dostosowanym foteliku.

 

Policjant przypomniał uczniom o tym jak zachować się w sytuacji trudnych, o zachowaniu własnego bezpieczeństwa, powiadomieniu odpowiednich służb pod numerami alarmowymi, które dzieci znają. Przestrzegał także przed zawieraniem znajomości z osobami spoza rodziny.

 

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a funkcjonariusz uświadomił uczniom, że policjant zawsze służy im pomocą.  Spotkanie było interesujące i pouczające, a przekazana wiedza teoretyczna z pewnością znajdzie  zastosowanie w praktyce.