W świecie twórczości Andersena i Konopnickiej

18 maja 2015 |

W dniu 15 maja 2015 odbyło się w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Parczewie wręczenie nagród i wyróżnień laureatom XI konkursu plastycznego zorganizowanego przez bibliotekę dla szkół podstawowych z powiatu parczewskiego. W tym roku konkurs nosił tytuł “W świecie twórczości Andersena i Konopnickiej”.

 

W konkursie wzięli udział uczniowie 20 szkół podstawowych powiatu parczewskiego: SP nr 1 i nr 2 w Parczewie oraz szkoły w Paszenkach, Podedwórzu, Sosnowicy, Siemieniu, Jeziorze, Gęsi, Juliopolu, Dawidach, Gródku Szlacheckim, Miłkowie, Rudnie, Kostrach, Uhnina, Milanowie, Dębowej Kłodzie, Kolanie, „Mała Szkoła” z Radcza oraz z naszej placówki.

 

Do biblioteki wpłynęło 159 prac we wszystkich trzech kategoriach wiekowych: 64 prace z klas I-II, 48 prac z klas III-IV i 45 prac z klas V-VI oraz 2 prace poza konkursem.

 

W dniu 7 maja komisja w składzie: Agata Oleksiewicz – nauczyciel sztuki w Gimnazjum w Parczewie, Bogumiła Płachnio – instruktor plastyki w Parczewskim Domu Kultury, Wiesława Tazbir – prezes ZNP (nauczyciel wychowania przedszkolnego) i Anna Oleszczuk – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Parczewie, oceniła wszystkie prace spełniające warunki regulaminu.

 

W II kategorii wiekowej (klasy III-IV) 

Kacper Kurowski – z klasy IV zajął I miejsce

 

W III kategorii wiekowej (klasy V-VI)

miejsce III uzyskała Maja Talarko z kl. V.

 

 

Laureaci otrzymali nagrody książkowe.

 

 

Gratulujemy!