Dzień Królewski

07 marca 2012 |

 

Snuj się, snuj bajeczko… czyli

Dzień Królewski w ZPS w Przewłoce

 

Dzień Królewski to jeden z wielu dni przewidzianych w organizacji roku szkolnego w naszej szkole. Nie są one  jednak  takie zwyczajne, ponieważ każdy odbywa się pod innym hasłem i niesie ze sobą masę atrakcji i przygód. Uczniowie podczas głosowania, które odbyło się na początku roku szkolnego, wybrali najciekawsze ich zdaniem propozycje. Za nami są więc: Dzień Owoców, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Słodyczy i Dzień Tańca.

W lutym przyszedł czas na wspaniały Dzień Królewski. Tego dnia nasza szkoła zamieniła się w Wielkie Królestwo pełne  dostojnych królewiczów i czarujących królewien.

W podniosłej atmosferze  królewski orszak podążył do Sali Tronowej, w której nastąpiła ceremonia powitania. Każdy z uczestników reprezentował swoje przebranie pełne blasku i dostojności. Wśród braw i owacji na stojąco odbyła się królewska sesja zdjęciowa wykonana przez nadwornego fotografa.

Szacowni bakałarze zabawili dworzan  quizami oraz nauką nadwornych manier i królewskiej etykiety. Nie zabrakło ulubionych bajek i piosenek o tematyce królewskiej:  ,,Ballada o królowej Jadwidze” czy ,,Stopka królowej Jadwigi” (o żonie Władysława Jagiełły, która została świętą).

Uczniowie wystąpili w inscenizacjach ulubionych bajek  z wykorzystaniem królewskich rekwizytów. Były to ,,Kopciuszek”, ,,Czerwony Kapturek”, ,,Śpiąca Królewna”, ,,Księżniczka na ziarnku grochu”.

Uwieńczeniem królewskiej przygody był filmowy maraton bajkowy z ulubionymi bohaterami.

Dzień ten był wyjątkowy, pełen magii, czaru i wdzięku.

Opracowała: U. Bzówka, A. Puła