Nasi literaci

06 czerwca 2014 |

5 czerwca 2014r. w Parczewskim Domu Kultury odbył się Finał Konkursu Recytatorskiego ,,Nasi literaci.”

Tegoroczna edycja konkursu pod wieloma względami była wyjątkowa. W całej dotychczasowej historii konkursu nie była prezentowana twórczość tak wielu autorów. 25 finalistów zaprezentowało 50 utworów 13-tu literatów. W tym zestawieniu tylko dwukrotnie powtórzyły się prezentowane wiersze. Najczęściej wybierani autorzy przez recytatorów to Wiktor Gadomski, Apolinary Nosalski, Helena Abramczuk.

Uczniowie rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: kl. I – III, kl. IV – VI oraz gimnazjum. Każdy z uczestników zaprezentował dwa wiersze lub wiersz i fragment prozy, poetów i pisarzy związanych z Parczewem. Naszą placówkę reprezentowały 4 osoby: Dominika Duda, Aleksandra Wilczyńska, Julia Turek oraz Kacper Kurowski.
Powołana przez dyrektora Parczewskiego Domu Kultury komisja konkursowa w składzie:
Elżbieta Zielińska – Gomółka – polonista, Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej Filia w Parczewie
Jolanta Kucyk – logopeda, Powiatowa Poradnia Pedagogiczno – Psychologiczna po wysłuchaniu wszystkich prezentacji wyróżniła w kat. kl. I -III  z naszej placówki Kacpra Kurowskiego, którego instruktorem była p. Urszula Bzówka.

Gratulujemy i życzmy dalszych sukcesów.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA