26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W dniu 14 stycznia 2018r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączyli się w akcję 26 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zbierane były dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Impreza rozpoczęła się o godz. 14:00 w Parczewskim Domu Kultury. O godz. 17.00 zaprezentował się zespół „3=”, który pięknie zaśpiewał trzy piosenki. Występ przygotowała p. Joanna Czarnacka. W następnej kolejności wystąpił Zespół taneczny przygotowany przez p. Beatę Lipińską i p. Urszulę Bzówka. Po występie zespołu tanecznego zaprezentowali się soliści: Julia Karpińska, Aleksandra Świć, Barbara Niziołek, Julia Harasimowicz oraz Aleksander Cur- który umilił czas piękną grą na keybordzie. Solistów przygotował p. Paweł Tarkowski. Duża różnorodność występów, a przede wszystkim cel jakiemu przyświecało spotkanie, spowodowały, że w Parczewskim Domu Kultury panowała niesamowicie radosna, otwierająca serca atmosfera.

W przyszłym roku będziemy tam również! W końcu będziemy grać z WOŚP do końca Świata i jeden dzień dłużej.


Występ Kapeli Taaka Paka

11 stycznia w  naszej szkole wystąpiła Parczewska Kapela Podwórkowa Taaka Paka z koncertem jakże pięknych polskich kolęd. Kapela zagrała dwa razy dla dzieci młodszych i starszych. Była to super okazja dla dzieci w karnawale do wspólnego pośpiewania razem z zespołem najbardziej znanych i lubianych kolęd, tuż przed zbliżającymi się feriami zimowymi.

Monika Szkuat


Wigilia integracyjna dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce, jest Boże Narodzenie.

św. Matka Teresa z Kalkuty

15 grudnia 2017 roku odbyło się kolejne spotkanie integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych, ich rodzin, nauczycieli oraz uczniów klas integracyjnych.

Przepiękną inscenizację o tematyce bożonarodzeniowej przygotowały klasy: 2 a (wraz z nauczycielami p. Joanną Piętowską i p. Beatą Lipińską) oraz 6 a (wraz z nauczycielami p. Renatą Stawicką i p. Emilią Furman). W imieniu rodziców słowa podziękowania wyraziła za pomocą kolędy p. Magdalena Siuciak.
Czas podzielenia się opłatkiem wypełnił się gwarem życzeń, słów wdzięczności i ciepłej serdeczności. Po poczęstunku wigilijnym przyszedł czas na wspólne i indywidualne śpiewanie kolęd.


 


Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych

Przedszkolaki z klas 0,,a” i 0,,b”wybrały się do Domu Kultury,  gdzie można było zobaczyć  wystawę Bożonarodzeniowych Szopek wykonanych przez dzieci i młodzież. Można było podziwiać stajenki betlejemskie zrobione z drewna, słomy, szyszek, wikliny, makaronu, kory, tektury, masy solnej, patyczków po lodach, zapałek, bibuły, styropianu i ciasta piernikowego. Szopki  różniły się wielkością, stylem i metodą wykonania, ale wszystkie łączyła dbałość o szczegóły, staranność oraz duże zaangażowanie ich autorów. Wszyscy  podziwialiśmy te wspaniałe cudeńka!!!!

Monika Szkuat, Renata Gubańska


Z noworocznymi życzeniami do Kalinki

3 stycznia 2018 r. uczniowie z klas II a integracyjna  i VI a integracyjna odwiedzili podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Kalince. Dzieci zaprezentowały mieszkańcom  świąteczno- noworoczne przedstawienie. Wszyscy aktywnie włączyli się  do śpiewania kolęd wraz z dziećmi. Uczniowie zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodkim upominkiem.   Nasze młode pokolenie po raz kolejny pokazało , że chcą i potrafią pomagać innym. Wyjazd zorganizowały Panie : J.Piętowska , B.Lipińska , R.Stawicka , E.Furman


SPOTKANIE WIGILIJNE W KLASIE II „a”

W świątecznej atmosferze 18 grudnia 2017r. o godz. 17.00 w naszej klasie odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się duża choinka, przystrojona ozdobami oraz stoły nakryte białymi obrusami i zastawione wigilijnymi daniami. Wraz z zaproszonymi rodzicami spędziliśmy ten wieczór w wyjątkowej, świątecznej atmosferze. Rodzice obejrzeli przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów naszej klasy. Po części artystycznej i ciepłych życzeniach dzieliliśmy się opłatkiem, a przy wigilijnym stole śpiewaliśmy kolędy. Pojawiły się także pod choinką prezenty od Świętego Mikołaja dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Były to chwile pełne magii, uroku i radości.

Lipińska Beata, Piętowska Joanna


II Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

15 grudnia 2017r. w naszej szkole po raz drugi spotkali się uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy, aby wspólnie śpiewać kolędy i pastorałki. W konkursie wzięła również udział uczestniczka z przedszkola „Skowronek”.

Organizatorzy zaprosili do pracy w komisji oceniającej występy dzieci dyrektora Szkoły Muzycznej w Parczewie pana Piotra Gierulskiego. Duża ilość uczestników świadczy o niesłabnącym zainteresowaniu imprezą i spełnieniu podstawowych celów konkursu, jakimi są poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, uwrażliwienie młodych ludzi na jej piękno, budzenie i rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności muzycznych.

W konkursie wzięli udział soliści i duety w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-III oraz klasy IV-VII.

W ocenie jury wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność z linią melodyczną, ogólny wyraz artystyczny oraz dykcję.

ZWYCIĘZCY II GMINNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK:

Klasy 0 – III

Soliści:

  • I miejsce- Jaszczuk Liliana– Przedszkole „Skowronek oraz Gierulska Zosia– SP nr 1
  • II miejsce – Prączko Adrianna– SP nr 2, Karpińska Julia– SP nr 2 oraz            Dzadz Amelia– SP nr 2
  • III miejsce – Piesta Lena- SP nr 3, Furman Julia- SP nr 3 oraz   Skowrońska Zuzia– SP nr 3

Duety:

  • I miejsceBloch Wiktoria i Adamczyk Aleksandra– SP nr 2
  • II miejsceBorysik Joasia i Kozłowska Lena– SP nr 2
  • III miejsceOchnik Gabrysia i Nowak Tymek– SP nr 3

Klasy IV-VII Soliści

  • I miejsceSiuciak Klara– SP nr 2 oraz Gomółka Martyna– SP nr 3
  • II miejsceZegan Zuzanna– SP nr 3 oraz Bojko Aleks– SP nr 3
  • III miejsceHarasimowicz Julia– SP nr 2 oraz Niziołek Barbara – SP nr 2

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz figurki świąteczne. Organizatorzy zapewnili uczestnikom i opiekunom poczęstunek.

Sponsorzy nagród: Restauracja „Alma”- państwo Sidorowie, „Lodex”- pan Mirosław Piskorski, Księgarnia „Witmar”, Księgarnia „Anwix”, „Biurex”. Wszystkim sponsorom składamy gorące podziękowania.

Organizatorzy: Lipińska Beata, Tarkowski Paweł


KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH 11-12-13 GRUDZIEŃ 2017

Rozstrzygnięto dwa konkursy związane z przygotowaniem kartek świątecznych. Dzieci oddziałów przedszkolnych oraz klas 1-3 brały udział w konkursie pn. „ Magia świąt Bożego Narodzenia”. W ramach konkursu przygotowywali kartki świąteczne dowolnego formatu. Starsi koledzy z klas 4 – 7 brali udział w „Konkursie na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową”. Kartki można było oglądać podczas kiermaszu kartek świątecznych.

Listy nagrodzonych w konkursach:

Konkurs: „Magia Świąt Bożego Narodzenia” –  dzieci oddziałów przedszkolnych i klas 1-3

I miejsce

Mikitiuk Michał   3 b

Mikitiuk Gabriela  0 b

Bloch Kacper 2 b

Porydzaj Oskar 0 a

Remes Damian 2 a

Ignatowicz Michał 3 a

Szkuat Emilia 2 b

Szkuat Daniel 0 b

Adamczyk Aleksandra 3 b

II miejsce

Dadacz Zuzanna 2 b

Markowski Kacper 3 b

Rudko Tymoteusz 3 a

Pawłowski Bartłomiej 2 a

Utykańska Małgorzata 3 c

Denisiuk Amelia 3 e

Dzadz Amelia 3 d

Borysik Joanna 1 b

Grzywaczewska Nina 2 b

III miejsce

Matwiej Agata 3 c

Porydzaj Hubert 2 a

Cupryn Kacper 1 b

Skowronek Maja 3 d

Ostrowska Maja 0 b

Krystian Musiejuk 2 b

Lisowska Emilia 3 d

Pirogowicz Norbert 0 b

Raczyński Maciej 0 b

Falisiewicz Michał 1 a

Wilczyńska Sylwia 2 b

Duszak Sebastian 0 a

Wilczyńska Alicja 0 a

Kwiatkowska Gabriela 2 a

NAJPIĘKNIEJSZA KARTKA BOŻONARODZENIOWA – uczniowie  klas 4-7

I miejsce

Filipowicz Lena 5 b

Mikitiuk Adrianna  6 a

II miejsce

Borysik Kamil  4 c

Chmielarz Maciej 7 a

Milanowicz Grzegorz 4 c

III miejsce

Woliński Mateusz 6 a

Wróblewski Marcel 7 b

Wyróżnienia

Hawryluk Maria 6 c

Karpiński Paweł 4 c

Szczygielski Krystian 4 c

Żebrowska Patrycja 4 b


Teatr MASKA

Problemy nastolatka, jego samotność , brak kontaktu z rodzicami, którzy są zajęci pracą. Nowi znajomi alkohol i narkotyki. Problemy w szkole. Co robić w takiej sytuacji?
Czy szukanie nowych znajomości na portalach społecznościowych sprawi, że będziemy bezpieczni.
Czy ktoś po drugiej stronie komputera jest tym, za kogo się podaje?
Karolek, który zapomniał, czym jest dobre zachowanie i szacunek wobec rodziców i innych dorosłych.
„Niwelator problemów”, „NICK – VICTORIA”, oraz „Każda mądra głowa zna magiczne słowa” to tytuły spektakli profilaktycznych Teatru Edukacji i Profilaktyki „MASKA” z Krakowa, granych w naszej szkole 5 grudnia 2017r. Uczniowie klas 6- 7, 4-5 oraz dzieci oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 mogli zobaczyć konsekwencje niebezpiecznych zachowań i poszukać rozwiązań problemów i trudności bohaterów.