Sukces Kamila

Kamil Woch  z klasy 5a uzyskał tytuł laureata etapu wojewódzkiego Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego   w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego – za wolność Waszą i Naszą.” Konkurs odbył się 30 marca 2017 r.  w Lublinie. Warto zaznaczyć, że Kamil jest najmłodszym laureatem konkursu w województwie. Gratulujemy i życzymy następnych sukcesów.

                                                                                              Mariusz Czarnacki


Widowisko poetycko – muzyczne „Wypłyń na głębię”

Dnia 8 kwietnia 2018 r., o godz. 19.00, odbyło się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Parczewie widowisko poetycko – muzyczne „Wypłyń na głębię”. Przedstawienie  poświęcono osobie wybitnego Polaka – papieża Jana Pawła II.

Wystawiono je z racji przypadającej w tym roku Jego 13 rocznicy śmierci. Inicjatorem przedsięwzięcia był wicedyrektor WOK w Lublinie, p. Józef Obroślak. W przedstawieniu wziął udział zespół  z Kocka oraz wielu artystów i zespołów z powiatu parczewskiego. Wśród nich znalazł  się nasz szkolny zespół wokalny „Trója na szynach”. W jednej ze scen wystąpiła nasza pani katechetka – p. Krystyna Szafran.

                                                                                                                                          Joanna Czarnacka


IV SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY

Dnia  12 kwietnia 2018 r.odbył się IV SZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY. Organizatorami turnieju byli: dyrektor szkoły p. Iwona Kopińska, opiekun szkolnego koła szachowego p. Maciej Tkaczyk i Klub Szachowy „Szachmix”. Partie rozgrywane były z użyciem zegarów, każdy gracz miał przyznany limit czasowy 15 min. na wszystkie swoje posunięcia w partii. Podobnie jak w ubiegłych latach turniej cieszył się dużym zainteresowaniem. Przystąpiło do niego 53 uczniów z klas 0-7. Po rozegraniu 7 rund wyłoniono najlepszych wśród dziewcząt i chłopców. Najlepszymi z dziewcząt okazały się: Laura Kazanowska – I miejsce, Małgorzata Sonczuk – II miejsce i Julia Lewicka – III miejsce. Wśród chłopców: Igor Kazanowski- I miejsce, Dominik Kwiatek -II miejsce i Mateusz Walo- III miejsce. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy w przyszłym roku. Poniżej klasyfikacja najlepszej 20-stki i zdjęcia z turnieju.


DZIEŃ NOWALIJEK

6 kwietnia odbył się w naszej szkole Wiosenny Dzień Nowalijek. Wiele dzieci po raz pierwszy zapoznało się ze słowem „nowalijki”, oznaczającym młode warzywa, ukazujące się po raz pierwszy w nowym sezonie wiosną. Do nowalijek zaliczamy sałatę, rzodkiewki, pomidory, ogórki, szczypiorek, rzeżuchę i inne.

Uczniowie mogli zapoznać się z wystawą na temat wiosennych warzyw oraz z radością częstowali się pysznymi i kolorowymi kanapkami, przygotowanymi przez organizatorów oraz uczennice klasy 7a. Wspólna zabawa zachęciła dzieci do spożycia zdrowego drugiego śniadania.

Był to w naszej szkole Dzień Zielony: dzieci ubrane były na zielono, a na zajęciach plastycznych królowała zieleń w różnych tonacjach. Dzięki sprawnym rękom dzieci powstawały śliczne „zielone wycinanki”.

Dzień ten zapamiętamy na długo jako pełen wrażeń, a przede wszystkim jako „smaczny i zdrowy”.

Organizatorzy: Teresa Rymkiewicz, Danuta Klimecka. Emilia Furman, Kamila Siarkowska


II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Harcerskiej i Turystycznej

22 marca 2018 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr1 w Parczewie

II Międzyszkolny Konkurs Piosenki Harcerskiej i Turystycznej.

Na festiwalu wystąpili :

  • w kategorii klas 4-7 – duet z zespołu „Trója na szynach” w składzie: Julia Harasimowicz i Malwina Matwiej (op. Joanna Czarnacka)
  • w kategorii kl.0-3 duet – Aleksandra Adamczyk i Wiktoria Bloch (op. Joanna Rozwadowska, Paweł Tarkowski)
  • solistka – Aleksandra Świć (op. Paweł Tarkowski)

Oba duety zajęły II miejsca w swoich kategoriach.

                                                                                                     Gratulujemy


Wiosenne Prezentacje Artystyczne w Urzędzie Miejskim

25 marca 2018 r. odbyły się w Urzędzie Miejskim Wiosenne Prezentacje Artystyczne. Naszą szkołę reprezentowały:

  • zespół wokalny „Trója na szynach”, który wykonał trzy piosenki: „Przeżyj to sam”, „Pomarańcze” i „Bieszczady” (op. Joanna Czarnacka)
  • duet w składzie: Aleksandra Adamczyk i Wiktoria Bloch. Dziewczęta zaśpiewały piosenkę „Krajka” (op. Paweł Tarkowski).

    Joanna Czarnacka, Paweł Tarkowski


Zespół taneczny „Błysk” na Wiosennych Prezentacjach Artystycznych w sali Urzędu Miasta

25.03.2018r. uczennice naszej szkoły zaprezentowały swoje umiejętności taneczne na Wiosennych Prezentacjach Artystycznych w sali Urzędu Miasta. Zespół przedstawił trzy układy taneczne do utworów: „Taniec hiszpański”, „Sofia” i „Chihuahua”. W skład zespołu wchodzą uczennice z klas: Ib, IIa, IIIe i IVc. Występ został nagrodzony gromkimi brawami oraz słodkimi, świątecznymi upominkami od organizatorów imprezy. Przygotowaniem zespołu zajmowały się p. Lipińska Beata i p. Bzówka Urszula.


Wystawa pisanek wielkanocnych


Klasy najmłodsze z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wystawę pisanek do miejscowego Domu Kultury, gdzie można było zobaczyć i podziwiać niepowtarzalne i pomysłowe pisanki wykonane najróżniejszą techniką. Oko cieszyły prace wykonane z wielką starannością i dokładnością. Gratulujemy pomysłowości ich twórcom!!!

                                                                                                                       M.Szkuat


WYCIECZKA DO MUZEUM WSI LUBELSKIEJ ORAZ TVP I RADIA LUBLIN

Dnia 7 marca 2018 roku klasa III e pojechała na wycieczkę do Lublina, podczas której zwiedziła Muzeum Wsi Lubelskiej, które jest jednym z większych muzeów skansenowskich w Polsce. Pod opieką przewodnika uczniowie mieli okazję obejrzeć zabytki architektury usytuowane w malowniczym krajobrazie oraz wysłuchać ciekawych opowieści.

Niezwykłą atrakcją pobytu w Lublinie była wizyta w TVP Lublin, podczas której dzieci zobaczyły studia w których prowadzone są nagrania między innymi do teleturnieju „1 z 10”, mieli okazję zasiąść na fotelu prezentera Panoramy Lubelskiej. Dużą frajdą była możliwość obsługi profesjonalnych kamer i zobaczenie siebie na ekranie.

Ciekawość wzbudziła również wizyta w Radiu Lublin. Zwiedzanie radia połączone było z możliwością nagrania swojego głosu i wysłuchania go, obserwacji pracy „na żywo” prezentera radiowego.

           Opracowała: Małgorzata Gliniewicz