ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH

OGŁOSZENIE

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie

informuje, że trwają zapisy na rok szkolny 2020/2021 do:

 klas pierwszych

01-30.04.2020 r.

Ze względu na panującą sytuację bardzo prosimy o przesyłanie dokumentacji w formie elektronicznej (zdjęcie lub skan dokumentów) na pocztę szkoły sp2parczew@poczta.onet.pl lub złożenie osobiście do przygotowanego pojemnika przy wejściu do szkoły.

Informacje pod numerem telefonu: (83) 355-12- 41

Serdecznie zapraszamy

Zgłoszenie kl 1 SP 2 2020_21

Wniosek kl 1 SP 2 2020_21

oświadczenia-1


Rekrutacja do „zerówki”

W związku z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego i trwającą rekrutacją do oddziałów „0” w naszej placówce, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie dzieci telefoniczne lub drogą mailową na adres sp2parczew@poczta.onet.pl . Wniosek o przyjęcie dziecka w wersji papierowej będzie można dostarczyć w późniejszym terminie.


Informacja dla rodziców i opiekunów

Drodzy rodzice i opiekunowie ze względu na istniejącą sytuację bardzo prosimy o systematyczne sprawdzanie informacji przekazywanych poprzez dziennik elektroniczny przez wychowawców i nauczycieli. Informacje będą dotyczyły zadawanych prac, terminów spotkań online i innych materiałów. Prace zdalne umieszczane są w zakładce „Zadanie domowe”.


Informacja dla rodziców

Szanowni rodzice

Zamknięte żłobki, przedszkola i szkoły oznaczają, że przez najbliższy czas spędzicie ze swoimi dziećmi dużo czasu. Zwłaszcza, że możecie korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, jeśli Wasze pociechy nie ukończyły ósmego roku życia. Pamiętajcie jednak, że plac zabaw to nie jest dobre miejsce na wspólne spędzanie czasu z dziećmi!

Zdecydowano się na zawieszenie zajęć, żeby najmłodsi nie byli narażeni na kontakt z dużymi skupiskami ludzi. Dlatego też chodzenie na plac zabaw, czy w miejsca, gdzie przebywają inne dzieci, nie jest dobrym pomysłem. 

Akcja #ZostańwDomu z dzieckiem w praktyce

W internecie, a szczególnie na blogach o rodzicielstwie znajdziecie mnóstwo inspirujących pomysłów, jak urozmaicić czas swoim dzieciom. Zachęcamy do szukania w sieci inspiracji, my natomiast zebraliśmy dla Was najważniejsze pomysły.

Co można robić z dzieckiem w domu?

  • Grać w planszówki, karty, warcaby, szachy.

  • Czytać książki, bajki, komiksy.

  • Oglądać pasma dla dzieci w telewizji lub filmy dokumentalne na platformach vod.

  • Uczyć się – pamiętaj, że wiele szkół i przedszkoli decyduje się na naukę zdalną i mogą zlecać Wam i Waszym dzieciom różne zadania.

  • Może czas na nowe hobby? Majsterkowanie, robienie na drutach czy gra na instrumencie może przypadnie najmłodszym do gustu.

  • Leżakować (opcja również dla dorosłych).

Jeśli chcecie zapewnić Waszym dzieciom porcję świeżego powietrza, pójdźcie do lasu. Spacerujcie, ale tam, gdzie nie ma ludzi!

  • Dopilnujcie aby Wasze dzieci solidnie uczestniczyły w podejmowanych przez nauczycieli działaniach, zajęciach, odrabiały prace zadawane online.

  • Nauczyciele będą prowadzić kształcenie na odległość za pomocą edziennika jak również poprzez platformę Learningapps.org z uwzględnieniem zasad higieny pracy. Prosimy o zorganizowanie dzieciom dostępu do komputera lub smartfona z podłączeniem do Internetu oraz zapewnienie miejsca do nauki w domu. W przypadku trudności technicznych zachęcamy do kontaktu ze szkołą.

  • Kontrolujcie działalność Waszych dzieci w sieci i na portalach społecznościowych.


Egzamin ósmoklasisty- szybka powtórka

Informujemy, że od poniedziałku, 16 marca, do środy, 25 marca, codziennie na stronie www Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie będą publikowane zadania powtórkowe dla uczniów klasy VIII. Więcej informacji pod linkiem:

http://www.oke.krakow.pl/inf/article.php?story=20200316100021274


Informacja

Wnioski do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2020/21 można składać przy wejściu do szkoły.

ZAPRASZAMY


Informacja

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną

w dniu 15.03.2020 r. (niedziela)

w parafii p.w. Opatrzności Bożej w Parczewie

NIE ODBĘDĄ SIĘ

zaplanowane spotkania dla dzieci z klas I i III oraz ich rodziców.