45 Ogólnopolski Turniej BRD etap wojewódzki

Dn. 24.05.2024r. Uczniowie naszej szkoły w składzie: Natalia Jakimiuk, Maja Ostrowska, Michał Walo reprezentowali nas w 45 Ogólnopolskim Turnieju „Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym” na etapie wojewódzkim, który odbył się w Łęcznej. Zawody składały się z pokonania toru przeszkód, umiejętności udzielenia pomocy przy złamaniu przedramienia, pokonaniu zgodnie z przepisami miasteczka drogowego i napisaniu testów z przepisów ruchu drogowego. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie i pomimo nie zajęcia wysokiego miejsca uczniowie już szykują się, aby za rok poprawić swoje osiągnięcia. Najważniejszym celem turnieju było by potrafić się zachować na drodze i poruszać się bezpiecznie po niej zgodnie z przepisami.


Pielgrzymka kl. IIIa i IIIb

25 maja 2024 r. dzieci z klas III a i III b wraz z rodzicami wybrały się na pielgrzymkę dziękczynną za dar I Komunii Świętej. Organizatorem wyjazdu był  proboszcz parafii p.w. Opatrzności Bożej – ks. Stanisław Kulik oraz pani Anna Iżko – katechetka. W wyjeździe uczestniczyło łącznie 70 osób. W ramach wyprawy młodzi pielgrzymi odwiedzili najpierw Pratulin – miejsce męczeństwa bł. Wincentego Lewoniuka i Jego Towarzyszy – Unitów Podlaskich. Po wspólnej modlitwie i Mszy Świętej w sanktuarium nadszedł czas na wzmocnienie sił fizycznych, co było możliwe dzięki dzielnym mamom, które przygotowały kiełbaski a tatusiowie grilla. Kolejnym punktem programu była wizyta w jedynej w Polsce parafii neounickiej w Kostomłotach. Ostatnim punktem programu była wizyta w Sanktuarium Matki Bożej w Kodniu. Spotkanie z tym urokliwym miejscem rozpoczęła
modlitwa przed obrazem Kodeńskiej Pani, po zakupie pamiątek mali pątnicy wyruszyli w drogę powrotną do domu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom pielgrzymki: rodzicom i uczniom, za wasz udział i zaangażowanie.


43. Mały Konkurs Recytatorski


W dniu 16.05.2024r. odbyły się powiatowe eliminacje do 43 Małego Konkursu Recytatorskiego.
W konkursie wzięło udział 30 recytatorów z powiatu parczewskiego. Publiczność oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były ciekawe i barwnie zaprezentowane. Do następnego etapu z naszej szkoły zakwalifikowała się Daria Laszewska uczennica kl.7b.


Trójbój lekkoatletyczny dziewcząt i chłopców

Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 1 w Parczewie 15 marca 2024 r.. Drużyna dziewcząt w składzie: Martyna Markowska, Amelia Duszak, Sofia Chubareva, Kornelia Świć, Nina Dębowczyk i Zofia Kozak zajęły I miejsce i zakwalifikowały się do Mistrzostw Rejonu. Drużyna chłopców w składzie: Filip Olszewski, Gabriel Pietrzykowski, Karol Ziółkowski, Olaf Dębowczyk, Michał Łukaszuk i Samuil Krasynskyi zajęli IV miejsce.

Gratulujemy!!!


Egzamin ósmoklasisty

Wszystkim ósmoklasistom życzymy jak najlepszych wyników.

Część I- język polski

Część II- matematyka

Część III- język angielski


Dbamy o zdrowie i piękno naszej planety.

To hasło przyświecało nam podczas tygodnia promocji OZE w szkole i obchodów święta Ziemi.
W dniach 15-27 kwietnia odbyła się zbiórka roślin doniczkowych i rabatowych, które upiększyły otoczenie szkoły i sale lekcyjne. Nasza szkoła ,, Tonie w kwiatach”, dzięki zaangażowanym w tę akcję Rodzicom i Uczniom. Kwitnące i kolorowe kwiaty zachwycają swą urodą i barwą wśród soczystej, wiosennej zieleni. 22 kwietnia zwróciliśmy szczególną uwagę na oszczędne gospodarowanie zasobami przyrody, a szczególnie miejsce zajęły Odnawialne Źródła Energii i ich znaczenie w walce z zanieczyszczeniami naszej planety. Wystawy, pogadanki na zajęciach, gazetki tematyczne, prace uczniów, filmy ekologiczne przybliżyły całej społeczności szkolnej skutki, jakie niesie dla przyrody ingerencja człowieka. W tygodniu promocji OZE w szkole zostały rozdane nagrody za konkursy: Konkurs na hasło promujące OZE dla klas 4-8 oraz Konkurs plastyczny ,,OZE- bezpieczna przyszłość naszej planety” dla klas 1-3. W miesiącu kwietniu odbyły się również spotkania ze specjalistami na temat odnawialnych źródeł energii. Wychowawcy, nauczyciel biologii oraz uczennice klasy 6b przeprowadzili lekcje na temat OZE, idei Zero Waste oraz oszczędnego zarządzania energią. Uczniowie posadzili obok budynku szkolnego kwitnące byliny i uczestniczyli w pracach porządkowych i pielęgnacyjnych w ogródku szkolnym. Dzięki takim praktycznym działaniom uczniowie mogli przekonać się o tym, że mają swój czynny udział w kształtowaniu przyszłości świata. Szczególne podziękowania kieruję w stronę Rodziców, którzy wzbogacili nasz ogródek szkolny w wiele nowych gatunków roślin: Państwu Kasprowiczom oraz Kosickim, klasie 7a . Swoją opieką nasz ogród szkolny objęła PSB Mrówka Parczew. Dzięki takiemu wsparciu mamy ziemię, nawozy, rośliny, fachową pomoc w pielęgnowaniu zieleni szkolnej. Liczymy na owocną współpracę.


Śpiewem i tańcem chwalmy Boga

29 kwietnia 2024 r. zaprosiliśmy uczniów naszej szkoły na przerwę z Panem Bogiem, pod hasłem  „Śpiewem i tańcem chwalmy Boga”. Dzieci podczas przerwy przy piosenkach religijnych tańcem wyrażały swoją miłość do Pana Boga. Akcję zorganizowała Anna Iżko – nauczyciel religii.


XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Parczewskiego

            Dnia 24 kwietnia 2024 roku, w Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie, odbył się

 XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny o „Złote Pióro” Starosty Parczewskiego.

            Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów z klas 8, wyłonionych podczas eliminacji szkolnych.

            Byli to:

– Karina Kozak z kl. 8a

– Emilia Szkuat z kl. 8a

– Szymon Domański z kl. 8b

– Antoni Iwanek z kl. 8b

            W etapie powiatowym uczestniczyło 16 uczniów ze szkół podstawowych i średnich

z regionu. Uczeń naszej szkoły, Szymon Domański z kl.8b, zdobył w konkursie wyróżnienie.

Gratulujemy!