Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy kl. I-III

W dn. 15.12.2021r. odbył się Mikołajkowy Turniej Sprawnościowy kl. I-III. W zawodach uczestniczyło po 6 reprezentantów z każdej klasy tj. 2a, 2b, 3a, 3b. Dzieci rywalizowały w wyścigach rzędów mając do wykonania 5 różnych konkurencji. Po podliczeniu punktacji zawody wygrała kl. 3b. Zwycięska drużyna została nagrodzona pamiątkowym pucharem, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodki podarunek.

Organizatorzy turnieju: Tomasz Świć, Grzegorz Ignatowicz


Boże Narodzenie 2021

Serdecznie zapraszamy na świąteczne spotkanie z kolędą i poezją polskich poetów przygotowane przez uczniów z kl. 5b, 4b, nauczycieli, pracowników i rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Parczewie. Mamy nadzieję, że wspólnie spędzone chwile na kilka dni przed świętami pozwolą w uroczystym nastroju przeżyć ten piękny czas. Zachęcamy do wspólnego świętowania całą społeczność szkolną, rodziców i mieszkańców DPS w Kalince.


ŚWIĄTECZNA WIZYTA W DPS W KALINCE

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia pracownicy świetlicy, pani pedagog, wychowawca oddziału przedszkolnego 0a oraz uczniowie klasy 4b z rodzicami i wychowawczynią zaangażowali się w przygotowanie upominków (pięknego aniołka, kartek z życzeniami, pierniczków oraz innych słodkości) podopiecznym DPS w Kalince.

        16 grudnia wybraliśmy się z wizytą do Domu Pomocy Społecznej. Na miejscu  zostaliśmy ciepło przywitani uśmiechami, ciepłymi słowami, a nawet oklaskami. Spotkaliśmy się z panem dyrektorem Andrzejem Kośmidrem, któremu przekazaliśmy świąteczne paczki dla wszystkich mieszkańców ośrodka. Mieliśmy też okazję zrobić pamiątkowe zdjęcia. Usłyszeliśmy wiele serdecznych podziękowań od pana dyrektora.
Dla uczniów było to wyjątkowe doświadczenie, gdyż byli w tym miejscu po raz pierwszy. Warto było poświęcić swój czas i uwagę. Cieszymy się, że mogliśmy sprawić tak ogromną radość podopiecznym DPS. Podczas  wizyty uśmiechy z naszych twarzy nie schodziły. Mamy nadzieję, iż uszczęśliwiliśmy podopiecznych  Domu Pomocy Społecznej i przyczyniliśmy się do tego, że Święta Bożego Narodzenia będą  dla nich radosne i wyjątkowe.

Pracownicy świetlicy szkolnej, pani pedagog,  wychowawca oddziału przedszkolnego 0a , uczniowie i rodzice kl. 4b z wychowawcą


Spotkania z policją

Klasa 5a odbyła dwa spotkania z policjantką, Panią Anną Borowik z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Ostatnie odbyło się 14 grudnia 2021 w świątecznej atmosferze, przy pięknej choince 🙂 Celem warsztatów była szeroko rozumianą profilaktyka hejtu w Internecie, wynikającą z faktu iż coraz więcej młodszych uczniów korzysta z Internetu – ale czy korzystają z dobrodziejstwa jakim jest sieć internetowa we właściwy sposób? Tego i wielu innych ważnych rzeczy dowiedzieli się uczniowie klasy 5a w trakcie spotkania z Panią Anią, która jest bardzo cierpliwą i ciepłą osobą. Pani Anna Borowik przypomniała również uczniom o bezpieczeństwie w trakcie przerwy świątecznej – co jest bardzo ważne w aspekcie przebywania dzieci i młodzieży na chodnikach czy ulicy po zmroku. Serdecznie dziękujemy za miłe spotkania!


WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK

I KATEGORIA- klasy 0-II

I miejsce

Maria Dziewulska- kl. 1a

Szymon Śmiech- kl. 2a

Natalia Mikitiuk- kl. 0a

Amelia Przekora- kl. 1a

Kornelia Świć- kl. 2a

II miejsce

Antoni Stępniak- kl. 0a

Zofia Kozak- kl. 2a

III miejsce

Adam Filipek- kl. 2a

Olaf Dębowczyk- kl. 2a

II KATEGORIA- kl. III-V

I miejsce

Amelia Tchórzewska- kl. 4b

Zuzanna Geneja- kl. 5a

II miejsce

Anna Piotrowska- kl. 5a

III miejsce

Alicja Greś- kl. 5a

III KATEGORIA- kl. VI-VIII

I miejsce

Zofia Kawa- kl. 7c

Amelia Dzadz- kl. 7d

Wiktoria Bloch- kl. 7b

II miejsce

Julia Karpińska- kl. 7d

Diana Bloch- kl. 7d

Gabriela Kwiatkowska- kl. 6a

III miejsce

Małgorzata Utykańska- kl. 7b

Przemysław Iwanek- kl. 6a

GRATULUJEMY WSZYSTKIM UCZESTNIKOM!!!

Lipińska Beata, Paweł Tarkowski


Kampania „Mała książka-wielki człowiek”

Instytut Książki prowadzi kolejną edycję kampanii „Mała książka-wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. W związki z tym uczniowie klasy I b zostali zaproszeni do biblioteki szkolnej, gdzie otrzymali specjalną wyprawkę czytelniczą. Akcja ma zachęcić do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnie, jak i z udziałem najbliższych- rodziców, dziadków, opiekunów i nauczycieli.


DZIEŃ MAGII I WRÓŻB ANDRZEJKOWYCH W KL. 2A

Dnia 30 listopada obchodziliśmy w klasie 2a Andrzejki. Od wieków święto to słynie z tego, że w tym jedynym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dzieci tego dnia przebrały się we „wróżkowe przebrania”. Niecierpliwi i myślący o przyszłości drugoklasiści mogli sprawdzić, co ich czeka, korzystając z wróżb zorganizowanych w klasie. Dzięki wróżbom dowiedzieliśmy się, jaki zawód dzieci będą wykonywać w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka. Dzieci potraktowały wróżby „z przymrużeniem oka”. Następnie mieliśmy możliwość poznania historii tego dnia poprzez obejrzenie prezentacji multimedialnej, po czym nastąpił czas zabawy i tańców. Spędziliśmy ten dzień we wspaniałej, magicznej atmosferze.

Urszula Bzówka


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI

W listopadzie, pod hasłem : „Miej życzliwość w swej naturze, bo życzliwi żyją dłużej”, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się do obchodów Światowego Dnia Życzliwości. Uczniowie poszczególnych klas pod nadzorem wychowawców, przygotowali miłe niespodzianki dla kolegów i koleżanek z innych klas. W tym dniu pojawiły się: serduszka z miłymi hasłami, wierszyki, piosenki, pamiątkowe plakaty z dedykacją, kolorowe naklejki, opaski z emblematem emotek, listki życzliwości- zakładki do książek, lizaki, słodycze, a także pączki i szarlotka domowych wypieków. Takich dni jak ten, powinniśmy doświadczać na co dzień, bo któż z nas nie lubi być obdarowywany życzliwością 🙂