ZAPYTANIE OFERTOWE

Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 2 w Parczewie zaprasza do składania ofert na wykonanie ogrodzenia części terenu szkoły położonego przy ulicy Polnej i Harcerskiej w Parczewie.

zapytanie ofertowe ogrodzenie SP2-2 ogłoszenie

Załącznik 1

Załącznik 2


WYSTAWA PRAC WYKONANYCH PODCZAS DODATKOWYCH ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH DLA UCZNIÓW KLAS I-III

               W dniach od 4 do 8 czerwca 2018 roku w naszej szkole zorganizowana została wystawa wszystkich prac wykonanych podczas dodatkowych zajęć plastycznych dla uczniów klas I-III. Wyeksponowane prace wykonane były w różnych ciekawych technikach plastycznych, podzielone tematycznie.Wystawa była podsumowaniem semestru II. Prace eksponowane były na korytarzu szkolnym przed świetlicą. Pomysłodawcą i organizatorem wystawy była p. Małgorzata Gliniewicz nauczyciel prowadzący zajęcia plastyczne.

                                                                                              Opracowała: Małgorzata Gliniewicz


WYŚCIGI ROWEROWE

W dniu 10 czerwca o godz. 14.00 na Stadionie Miejskim odbyły się wyścigi rowerowe dla dzieci w wieku od 4 do 9 lat. W rywalizacji uczestniczyło dużo dzieci zarówno chłopców jak i dziewczynek. Licznie zebrani rodzice i rodziny głośno dopingowały swoje pociechy, które wytrwale pokonywały długi odcinek trasy. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali medale i plecaki z ,,niespodzianką”, natomiast zwycięzcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo puchary wręczane przez burmistrza Parczewa. Wśród zwycięzców są uczniowie naszej szkoły, m.in. Paweł Rudko –I miejsce (7lat), Daniel Szkuat –III miejsce (7 lat),  Tymek  Rudko – I miejsce ( 9 lat), Oskar Lipka – II miejsce (9lat), Wiktoria Nowacka – III miejsce ( 9lat). Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!!!

                                                                                                                              Monika Szkuat


DZIEŃ DZIECKA

5 czerwca 2018 roku odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne dla dzieci niepełnosprawnych z okazji Dnia Dziecka. Zespół Nauczycieli Kształcenia Specjalnego (p. Małgorzata Gliniewicz, p. Katarzyna Gomółka, p. Renata Stawicka)  przygotował atrakcje, zabawy, poczęstunek i prezenty dla dzieci.

Na spotkanie zaproszeni zostali również rodzice i opiekunowie naszych uczniów. Uroczystość odbyła się na placu przed szkołą.

Część artystyczną przygotowały przedszkolaki pod opieką p. Renaty Gubańskiej oraz uczennica klasy VI a Klara Siuciak.

Dzieci chętnie uczestniczyły we wszystkich zabawach. Wykonały wspólną oraz indywidualną pracę plastyczną malując przy pomocy gąbki, wałeczków oraz farbami sensorycznymi, ugniatały masy plastyczne oraz wykonywały babki z piasku. Dużo radości sprawiła dzieciom zabawa piłką, balonami i bańkami mydlanymi.

Prace plastyczne dzieci zostały wyeksponowane na wystawie. Wspólny dzień zakończył się złożeniem życzeń oraz wręczeniem prezentów naszym podopiecznym.

Opracowała: Małgorzata Gliniewicz


IV OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓW O PUCHAR BURMISTRZA PARCZEWA

30 maja w hali sportowej UKS „ Jedynka” przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Parczewie odbyła się IV olimpiada sportowa dla dzieci  z  przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Celem imprezy była popularyzacja ruchu sportowego, rozwijanie sprawności ruchowej oraz propagowanie czynnego wypoczynku wśród dzieci. Dzieci uczyły się współdziałania w grupie podczas sportowych zmagań oraz wyzwanie  ducha rywalizacji. Program rozpoczął się zbiórką uczestników ( drużyn) wraz z kibicami,  uroczystym rozpoczęciem, potem odbyły się zmagania w różnych konkurencjach, następnie wręczenie nagród i uroczyste zamknięcie Olimpiady. Wszystkie reprezentacje przedszkoli otrzymały pamiątkowy puchar i dyplomy dla wszystkich uczestników.

                                                                                                                                        Monika Szkuat


Wycieczka do Straży Pożarnej

8 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się jak co roku na wycieczkę do Straży Pożarnej.   Życzliwi panowie Strażacy wprowadzili dzieci do stanowiska kierowania, gdzie przyjmuje się zgłoszenia. Dzieci dowiedziały się jak  trudna, odpowiedzialna  i niebezpieczna jest  praca strażaka i przypomnieli dzieciom numery alarmowe. Wychowankowie obejrzeli strój strażaka do gaszenia pożaru i obserwowały zjazd do akcji po metalowej rurze. Strażacy zaprezentowali sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Były to m.in. różnorodne wozy strażackie i sprzęt do gaszenia pożarów. Dzieci mogły na placu wsiąść do samochodów, spróbować potrzymać wąż strażacki. Celem wycieczki było również „Bezpieczne wakacje”, opanowanie przez dzieci niezbędnych  umiejętności w sytuacjach zagrożenia oraz wiedzy jak zachować się w różnych sytuacjach w czasie wakacji.

                                                                                                                          Monika Szkuat


Wycieczka do piekarni

Dnia 28 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wybrały się na wycieczkę do piekarni. Celem wycieczki było poznanie zawodu piekarza, zapoznanie się z etapami wypieku chleba, poznanie produktów do wyrobu pieczywa. Dzieci poznały różne rodzaje pieczywa oraz maszyny, które pomagają w pracy piekarzowi. Wrażenie zrobiły  duże rozmiary maszyn służące do wyrobu ciast oraz nowoczesne piece piekarnicze. Największą przyjemność sprawiło jednak samodzielne wykrawanie foremką ciasta na mini pizze oraz  delektowanie się pysznymi ciastkami. Wycieczka do piekarni była bardzo udana. Było interesująco, pachnąco i smacznie.

                                                                                                                         Monika Szkuat


Nasi laureaci konkursów recytatorskich

Wyróżnienia w XXXVII Małym Konkursie Recytatorskim etap wojewódzki, który odbyl się dnia 05 i 06 czerwca 2018 r. w Lublinie otrzymały:
w kategorii klas I – III Daria Laszewska kl. I b
w kategorii klas IV – VI Aleksandra Świć kl. IV c

W konkursie recytatorskim ,,Nasi literaci” w Turnieju Głównym, który odbył się 07 czerwca 2018 r. w PDK w Parczewie:
w kategorii klas I – III
I miejsce zdobyła Daria Laszewska kl. I b
II miejsce zdobyła Joanna Borysik kl. I b

w kategorii klas IV – VI
I miejsce zdobyła Adrianna Mikitiuk kl. VI a

Gratulujemy naszym uczennicom i życzymy dalszych sukcesów.


II Międzyszkolny Integracyjny Przegląd Piosenki Dziecięcej

24 maja 2018r. odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Integracyjny Przegląd Piosenki Dziecięcej.  Do uczestnictwa w przeglądzie zgłosiły się szkoły: w Paszenkach, Kolanie, Sosnowicy, Gródku, Jeziorze, SP nr 1 w Parczewie, SP nr 3 w Parczewie, Przedszkole „Skowronek” oraz Przedszkole w Milanowie. Naszą szkołę reprezentowały: Klara Siuciak, Julia Kowalik, Wiktoria Nowacka, Zuzia Fryca i Weronika Skowronek. Uczestnicy zaprezentowali po jednym utworze z repertuaru piosenki dziecięcej o różnej tematyce. Występom przysłuchiwał się dyrektor Szkoły Muzycznej w Parczewie pan Piotr Gierulski.  Podczas przerwy na poczęstunek opiekunowie mieli możliwość uzyskania cennego instruktażu, co do dalszej pracy wokalnej z dziećmi. Uczestnicy przeglądu i ich opiekunowie zostali ugoszczeni pysznymi kanapkami, ciastem, cukierkami oraz lodami. Wszyscy występujący za piękne prezentacje otrzymali dyplomy i nagrody, a opiekunowie podziękowania za przygotowanie uczestników. Spędziliśmy czas w bardzo miłej atmosferze integrując dzieci z naszego powiatu. Na twarzach wykonawców widniał uśmiech i radość ze spotkania z koleżankami i kolegami z innych szkół. Mam nadzieję, że spotkamy się znowu za rok:).

                                                                                     Beata Lipińska


Dzień Matki

Dzień Matki  to szczególny i najpiękniejszy dzień w roku, któremu towarzyszy magiczna atmosfera. W tym dniu wszystkie Mamy obchodzą swoje święto, a dzieci mogą okazać im swoją miłość i szacunek. Dzień ten ustanowiony został po to, aby chociaż raz w roku ludzie zdali sobie sprawę a matki odczuły, jak ważna jest ich rola w społeczeństwie.

Z tej okazji w piątek 25 maja 2018 r. uczniowie świetlicy szkolnej z pomocą P. Teresy Rymkiewicz, P. Emili Furman, P. Kamili Siarkowskiej i P. Danuty Klimeckiej przygotowali w wejściu do szkoły wystawę z kwiatami i życzeniami dla wszystkich Mam naszych uczniów. Dwie uczennice na przerwach  składały życzenia i wręczały własnoręcznie wykonane kwiatki dla kochających Mam, które przychodziły po swoje dzieci.  Mamy nie kryły swojego wzruszenia i zadowolenia z tak świetnie przygotowanej niespodzianki.