I Międzyszkolny Konkurs Języków Obcych w Jabłoniu

08 marca 2019 |

28 lutego 2019 roku, 15 reprezentantów  uczniów klas ósmych, Szkoły Podstawowej nr 2 w Parczewie wzięło udział w I Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu. W językowych zmaganiach wzięło udział 97 uczniów z wielu miejscowości. Rywalizacja odbywała się w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim. Uczniowie naszej szkoły rozwiązywali arkusze z zadaniami z języka angielskiego oraz języka niemieckiego. Wiedza olimpijczyków była na dość wysokim poziomie, dlatego zwycięzcy z poszczególnych grup językowych wyłonieni zostali dopiero po ustnych dogrywkach. Troje z naszych uczniów znalazło się w gronie laureatów konkursu językowego.

II miejsce w kategorii język angielski – Wiktor Niziołek kl. 8b

II miejsce w kategorii język niemiecki – Martyna Robak kl. 8a

III miejsce w kategorii język niemiecki –  Julia Szwaj kl.8a

W zakresie Doradztwa Zawodowego uczniowie wraz z opiekunem p. Danutą Klimecką zwiedzili bazę lokalową i dydaktyczną szkoły, obejrzeli sprzęt i maszyny rolnicze, zapoznali się z szeroką ofertą edukacyjną oferowaną przez Zespół Szkół w Jabłoniu. Z przyjemnością wysłuchali też występu szkolnego zespołu wokalnego. Na zakończenie, wszyscy zebrani, zaproszeni zostali na smaczny obiad.

Danuta Klimecka