Publiczne Przedszkole nr 2im. Janusza Korczakaw Parczewie

Akcje charytatywne

W marcu 2024r. nasze Przedszkole otrzymało nominację od Publicznego Przedszkola nr 1 w Parczewie do Challenge #504km. Zgodnie z wytycznymi wyzwania wychowankowie oddziału V wraz z wychowawcami p. Katarzyną Staszczuk i p. Angeliką Semeniuk oraz p. Dyrektor Ewą Olszewską przebiegli 504m wokół przedszkola. P. Agata Przekora włączyła się w przygotowania do wyzwania i nagrała krótkie filmiki z wydarzenia. P. Dyrektor oznaczając wyzwanie #504km dokonała wpisu na swoim Facebooku, nominując tym samym kolejnych uczestników, tj. 1. Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Parczewie. 2. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Jabłoniu. 3. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Parczewie. Ponadto w placówce wśród pracowników zorganizowano zrzutkę na Hospicjum Dom Aniołków.

 

Góra Grosza 2023/2024

W naszym Przedszkolu po raz kolejny odbyła się akcja “Góra Grosza”.  Celem XXIV edycji ,,Góry Grosza” organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin. 

W lutym 2024r. pedagodzy specjalni (p. Agata Przekora i p. Małgorzata Prokofij) w ramach swoich zajęć z wychowankami przeprowadzili zajęcia, wykorzystując materiały dostępne na stronie internetowej Akcji. Wychowankowie realizowali karty pracy z Drzewem Dobroczynności. Podczas zajęć kształtowano kompetencje emocjonalno-społeczne, wiedze o dobroczynności, empatię i życzliwość w stosunku do innych, istotę wspierania potrzebujących. Rozwijano percepcje wzrokową na podstawie wyszukiwania podobieństw i różnic w drzewach, ćwiczono umiejętności matematyczne – przeliczanie monet. Usprawniano zdolności manualne – przyklejanie, kreślenie linii prostych, figur geometrycznych, zaznaczanie wskazanych miejsc, dorysowywanie samodzielnie elementów, kolorowanie. Pobudzano również kreatywność i wyobraźnie poprzez samodzielne określanie jakie są formy pomocy innym i przedstawianie ich za pomocą rysunku.


Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.
Monety zbierane były od 06.11.2023 r. do 29.02.2024 r. do puszek wystawionych w szatniach poszczególnych grup.

Przeliczanie zebranych monet odbywało się od 01.03.2024r. do 07.03.2024r.         

       Po podsumowaniu zbiórki poszczególne grupy zebrały następujące kwoty:

I oddział – 14,76zł

II oddział – 26,22zł

III oddział – 65,24zł

IV oddział – 85,09zł

V oddział – 88,69zł

W sumie zbiórka z całego przedszkola uzyskała wynik 280zł.

 

Pomóżmy zwierzętom przetrwać zimę

 

Na początku grudnia w naszym przedszkolu odbyła się zbiórka karmy dla podopiecznych z Lubelskiego Animalsu. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji. Karmę bezpiecznie dowiozła Pani Klaudia Wąsowska. Bardzo dziękujemy Pani Klaudii za pomoc.

 

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=3695775613814130&id=195096590548734

 

Wkręć się z nami….

Akcja zbierania zakrętek … w naszym przedszkolu wszyscy wkręcili się w zbieranie zakrętek , dzięki czemu udało się zebrać kilka worków . Zakrętki trafiły do hospicjum. Małego księcia w Lublinie . Wolontariusze wymieniają je w firmie recyklingowej na pieniążki które przeznacza dla podopiecznych hospicjum.

 

GÓRA GROSZA

Celem akcji góry grosza która odbyła się w listopadzie i grudniu podczas której zbierane są drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

 

Drodzy rodzice i dzieci

Nasze przedszkole włączyło się w akcję zbierania nakrętek dla Lubelskiego Hospicjum im. Małego Księcia .

Bardzo prosimy o przynoszenie plastikowych nakrętek od butelek po wszystkich napojach,  plastikowych kapsli po środkach chemicznych oraz plastikowych korków zaślepek. 

Zachęcamy do aktywnego udziału.