Relacja z Swiątecznego Turnieju Piłki Siatkowej MOSiR CUP 2023

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie zorganizował w dniu 17 Grudnia 2023 w hali Szkoły Podstawowej Nr 1 w Parczewie Swiąteczny Turniej Piłki Siatkowej MOSIR CUP 2023. W turnieju wzięło udział 8 zespołów ze szkół, zakładów pracy, instytucji oraz klubów sportowych. Organizatorzy rozlosowali zespoły do 2 grup w których toczyły się mecze systemem każdy z każdym do 2 wygranych setów. Do dalszych gier z każdej grupy wychodziło po dwa najlepsze zespoły, które zagrały o miejsca 1-4. W grupie A zwyciężył zespół „Ziuty” Sosnowica przed „ Dziadami” Parczew oraz ZS Parczew i MKS Victoria Parczew. W grupie B najlepsza okazała się drużyna z Brzeźnicy Bychawskiej przed Milanowem oraz RKS Ciasteczkiem Radzyń Podl. i LO Parczew. W pierwszym półfinale Brzeźnica pokonała 2:0 Dziady z Parczewa, a Sosonowica zwyciężyła Milanów w stosunku 2:1. W meczu o trzecie miejsce Milanów uległ 0:2 Dziadom z Parczewa, natomiast w finale imprezy Brzeźnica Bychawska pokonała 2:0 Ziuty Sosnowica. Pozostałe drużyny uczestniczące w turnieju: ZS Parczew,Ciasteczko Radzyń Podl, LO Parczew i MKS Victoria Parczew. Najlepszym zawodnikiem Turnieju MVP został Dominik Bigos z Ziuty Sosnowica, najlepszym atakującym Jakub Puacz z  zespołu Dziady Parczew a najlepszą rozgrywającą Paulina Grzeszczuk MKS Victoria Parczew . Sędzią Głównym Turnieju był Pan Andrzej Frączkiewicz z Parczewa. Wszystkie startujące zespoły, oraz indywidualnie wyróżnieni zawodnicy i zawodniczka, nagrodzeni zostali pamiątkowymi Pucharami ufundowanymi przez organizatorów imprezy. Dodatkowo za wywalczenie mistrzostwa w turnieju, najlepsza drużyna otrzymała piłkę meczową Firmy Molten. Organizatorzy serdecznie dziękują Panu Dyrektorowi Jarosławowi Pastorowi za udostępnienie hali do rozgrywek oraz Panu Pawłowi Grelikowi nauczycielowi z SP NR1 w Parczewie z pomoc techniczną i organizacyjną. Podsumowując była to doskonała promocja sportu i rekreacji oraz aktywne spędzenie wolnego czasu.