Relacja z Otwartego Turnieju Tenisa Ziemnego MOSIR CUP 2023

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie zorganizował w dniu sobota-niedziela 9 i10 września 2023 na kortach MOSiR w Parczewie Otwarty Turniej Tenisa Ziemnego z Cyklu MOSiR CUP 2023.

W imprezie wystartowało 17 zawodników z regionu. Organizatorzy rozlosowali zawodników do 4 grup eliminacyjnych w których rozgrywano mecze każdy z każdym po jednym secie. Z każdej grupy do dalszych gier ćwierćfinałowych awansowało po 2 zawodników. W grupie A zwyciężył Tomasz Sawczuk z Berezy przed Markiem Olędzkim z Białej Podlaskiej. W Grupie B najlepiej zaprezentowali się Bartosz Bogusz z Radzynia Podl. i Damian Dąbrowski z Parczewa. Grupa C do dominacja Rafała Osipiuka z Wisznic oraz pochodzącego z Parczewa , a na stałe zamieszkującego w Tarnowie Pawła Mirończuka. W ostatniej Grupie D do ćwierćfinałów awansowali Jarosław Makaruk z Sulejówka k/ Warszawy i Marek Dokudowiec z Tyśmienicy. Następnie rozegrano ćwierćfinały  Kolejno w pierwszym ćierćfinale Damian Dąbrowski pokonał Tomasza Sawczuka 6:0 w drugiej parze Marek Olędzki wygrał z Bartkiem Boguszem 7:5, w trzeciej parze Rafał Osipiuk wygrał z Markiem Dokudowcem 6:3. W czwartej ostatniej parze Paweł Miorończuk ograł Jarosława Makaruka 6:4. O dalszych losach zawodników w turnieju zadecydowały 2 półfinały. W pierwszym Damian Dąbrowski uległ Pawłowi Mirończukowi 4:6 4:6 w drugim półfinale Marek Olędzki przegrał w 2 setach 5:7, 0:6 z Rafałem Osipiukiem. W meczu o 3 miejsce Marek Olędzki z Białej Podlaskiej wygrał w 2 setach 6:0,6:2 z Damianem Dąbrowskim z Parczewa. W wielkim finale imprezy Rafał Osipiuk z Wisznic wygrał z Pawłem Mirończukiem z Tarnowa 6:4, 7:5. najlepszych 4 zawodników Turnieju MOSiR CUP 2023 otrzymało pamiątkowe Puchary oraz upominki rzeczowe ufundowane przez organizatorów, Parczewski MOSiR.