Relacja z Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego z Okazji Dnia Niepodległości Polski

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Gmina Parczew byli organizatorami Otwartego Turnieju Tenisa Stołowego z Okazji Dnia Niepodległości Polski o Puchar Burmistrza Parczewa. Impreza odbyła się w dniu 13 listopada 2022 w sali MOSIRU przy Al. Jana Pawła II 1 w Parczewie. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczestników z Miasta i Gminy Parczew oraz naszego regionu. Zawodnicy zagrali systemem do dwóch porażek i 3 wygranych setów. Ton rozgrywkom w tym dniu nadawali zawodnicy z Miasta i Gminy Parczew. Najlepiej przy stołach radzili sobie Grzegorz Wołowik, Grzegorz Kazanowski, Mirosław Korpysz, Paweł Brzezicki, Mirosław Olszewski i Paweł Krasuski.

. Najpierw w półfinałach Grzegorz Kazanowski pokonał w 3 setach Pawła Krasuskiego, natomiast Mirosław Olszewski musiał uznać wyższość Grzegorza Wołowika również w 3 setach. W wielkim finale parczewskiego turnieju stanęli naprzeciw siebie dotychczas niepokonani zawodnicy Grzegorz Wołowik z Rudna i Grzegorz Kazanowski z Parczewa. Lepiej w finałowej rozgrywce pokazał się Grzegorz Wołowik z Rudna, zwyciężając 3:0 i tym samym zapewniając sobie główną nagrodę i Puchar Burmistrza Parczewa. Na trzecim stopniu podium stanął Mirosław Korpysz z Paszenek który w meczu o 3 miejsce pokonał w 3 setach Pawła Brzezickiego z Szańkowa. Kolejne miejsca zajęli Mirosław Olszewski z Parczewa i Paweł Krasuski Parczew oraz Aleksander Slusariew Ukraina. Najlepszych 3 zawodników otrzymało pamiątkowe Puchary ufundowane przez Burmistrza Parczewa oraz upominki rzeczowe. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy okolicznościowy medal upamiętniający ten turniej z Okazji Dnia Niepodległości Polski. Poniżej podajemy szczegółowe wyniki rozegranych meczów:

8 miejsce Waniowski Wieslaw Parczew

9- 12 miejsce Sobechowicz Jan Łomazy, Tarapata Paulina Parczew, Melaniuk Piotr Biała Podlaska, Siemieniuk Grzegorz Biała Podlaska

13-16 miejsce: Czmielewski Krzysztof Biała Podlaska, Czmielewska Zuzanna Biała Podlaska,  Kopiś Krzysztof Parczew, Czmielewski Filip Biała Podlaska