Relacja z Turniejów Piłki Nożnej w Parczewie MOSIR CUP 2022

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie oraz Animator Orlika przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Parczewie zorganizowali w dniu 29 października 2022 na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Parczewie Otwarty Turniej Piłki Nożnej zespołów 6-osobowych zawodników 16+. W imprezie wystartowało 3 zespoły z Gmin Powiatu Parczewskiego. Gminę Jabłoń reprezentowała drużyna Olimpii Jabłoń, Gminę Dębowa Kłoda reprezentowała drużyna Amatora Kodeniec oraz Gminę Parczew reprezentowana przez drużynę Brooklyn Parczew.

Drużyny zagrały systemem każdy z każdym 2X15 min. Mecze dostarczyły wielu emocji, każdy mecz zapisał się wieloma golami i paradami bramkarzy. Najlepiej w całym turnieju radziła sobie drużyna Brooklyn Parczew, która wygrała wszystkie mecze i stanęła na najwyższym stopniu podium. Vice – mistrzostwo przypadło Olimpii Jabłoń, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Amatora Kodeniec. Najlepsza drużyna Brooklyn Parczew wystąpiła w następującym zestawieniu: W bramce Adam Sternik, zawodnicy z pola to : Kamil Łazuka, Kornek Uziak , Daniel Sternik, Damian Sysiak, Łukasz Zacharczuk, Grzegorz Augustyniak, Grzegorz Dawidek, Mateusz Trykacz. Organizatorzy Turnieju przyznali wyróżnienia indywidualne: Najlepszy Strzelec Kamil Łazuka Brooklyn Parczew 10 bramek, Najlepszy zawodnik: Milaniuk Wojciech – Olimpia Jabłoń, Najlepszy Bramkarz- Braksal Łukasz Amator Kodeniec. Po zakończeniu rozgrywek odbyła się dekoracja drużyn, które otrzymały pamiątkowe Puchary, oraz indywidualnie zawodnicy pamiątkowe statuetki.

Tabela Gier

Turnieju Piłki Nożnej MOSIR CUP 2022 zawodników 16+ drużyn 6-osobowych na Orliku

Najlepszy Zawodnik Turnieju– Milaniuk Wojciech – Jabłoń

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Parczewie zorganizował  w dniu 29 października na boisku MOSiU w Parczewie również drugi Turniej Piłki Nożnej, tym razem dla  zawodników 40+ dla   zespołów 7-osobowych. Do rywalizacji przystąpiły zespoły z Parczewa , Ostrowa Lubelskiego oraz Ludwina. Drużyny zagrały systemem każdy z każdym 2×15 min. Najlepiej zaprezentował się zespół z Parczewa w składzie: w bramce Wojciech Delążek, w polu: Jacek Maleszyk, Zbigniew Smoliński, Wojciech Kopiński, Andrzej Klimiuk, Leszek Niewiadowski, Damian Sysiak,Grzegorz Czarnacki. Zespół wygrał dwa swoje mecze i stanął na najwyższym stopniu podium, drugie wysokie miejsce zajęli zawodnicy z Ostrowa Lubelskiego, a na 3 pozycji zespół z Ludwina. Najlepszym Strzelcem turnieju został Damian Sysiak z Parczewa 5 bramek, Najlepszym Zawodnikiem Artur Słowik z Ostrowa Lubelskiego, a Najlepszym Bramkarzem Krzysztof Ludwikowki z Ludwina. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe Puchary. Za indywidualne osiągnięcia w turnieju przyznane zostały pamiątkowe statuetki. Ponadto w czasie trwania turnieju odbyła się mini spartakiada dla uczestników tego turnieju. W programie rzut oszczepem, pchnięcie kulą oraz sprint na 40 m. W każdej z konkurencji najlepszych 3 zawodników otrzymało pamiątkowe medale.

III

Najlepszy Strzelec Turnieju- Sysiak Damian- Parczew – 5 bramek ,   Najlepszy Zawodnik Turnieju – Słowik Artur – Ostrów Lub

Najlepszy Bramkarz Turnieju – Ludwikowski Krzysztof – Ludwin,   Najstarszy Zawodnik Turnieju – Baran Zenon- Ostrów Lub