Powitanie WIOSNY!

25 marca 2021 |

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu odbył się w dniu 22 marca. Tego dnia wszędzie dominował kolor zielony. W każdej z grup odbyły się zajęcia na temat nowej pory roku. Przedszkolaki poznały zwiastuny wiosny! Podczas różnych zabaw z wykorzystaniem licznych metod aktywizujących, pedagogiki zabawy, dzieci przyswajały nazwy wczesnowiosennych kwiatów (Krokusy, Przebiśniegi, Sasanki, Zawilce, Pierwiosnki) oraz ptaków. Poznały charakterystyczne cechy wiosny, określały zjawiska atmosferyczne jakie pojawiają się wczesną wiosną. Segregowały elementy, dzieliły je na zbiory, przeliczały, podejmowały gry edukacyjne z wykorzystaniem tablicy multimedialnej i wiele innych. Ponadto przedszkolaki śpiewały piosenki o wiośnie, wspólnie tańczyły i pląsały przy muzyce. Wszystko to sprzyjało integracji grupy. Dzień był wypełniony radosną, miłą atmosferą.

Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy!  Tymi słowami przedszkolaki wyruszyły w wiosennym Korowodzie, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością – Wiosnę. Oby zagościła na dobre. Witaj wiosno!

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. I „Krasnale” Powitanie wiosny

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. II „Skrzaty” Powitanie wiosny

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. III „Leśne ludki” Powitanie wiosny

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. IV „Elfy” Powitanie wiosny

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. V „Smerfy” Powitanie wiosny

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z naszego przedszkola, przedstawiające kolorowy korowód z „Marzanną” na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym.