„Dzień kobiet” w naszym przedszkolu

8 marca wszystkie panie i dziewczynki  z naszego przedszkola świętowały „Dzień Kobiet”. Jak na prawdziwych dżentelmenów przystało chłopcy tego dnia byli wyjątkowo uprzejmi, uczynni i sympatyczni. Ze szczególnym zaangażowaniem starali się, aby ten dzień uczynić wyjątkowo miłym. Święto było okazją do rozmów z dziećmi o roli kobiet w ich życiu – o mamusiach, babciach, siostrach,  koleżankach,  paniach z otoczenia. W tym szczególnym dniu wszystkie panie otrzymały kwiaty i serdeczne życzenia. Chłopcy tradycyjnie zaśpiewali swoim koleżankom uroczyste „100 lat” wręczając laurki i upominki. Tego dnia w salach można było usłyszeć taneczną muzykę, w rytm której bawiły się zarówno dziewczynki jak i chłopcy. Wiele radości sprawiły dzieciom przygotowane z tej okazji zabawy i konkurencje. Uśmiechnięte buzie przedszkolaków, a zwłaszcza dziewczynek świadczyły o miło spędzonym czasie. Takie uroczystości  sprzyjają integracji, rozwijają i umacniają właściwe relacje z grupie, kształtują poczucie przynależności do grupy przedszkolnej, koleżeńskiej.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z grupy I

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z grupy II

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z grupy III

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z grupy IV

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z grupy V


Konkurs techniczny

W naszym przedszkolu w dniach 9.02.2023 r. do 28.02.2023 r. zorganizowany został wewnątrzprzedszkolny się Konkurs Techniczny  pod tytułem „Słynne zabytki i budowle w krajach Unii Europejskiej”. Koordynatorami konkursu  były nauczycielki Edyta Lipińska, Joanna Tracz – Siwek. Celem niniejszego działania było: poznawanie nowych technik twórczych i rozwiązań konstrukcyjnych oraz sposobu  ich zastosowania przez dzieci. Odkrywanie i rozwijanie indywidualnych uzdolnień plastycznych, technicznych i konstrukcyjnych, rozbudzanie ciekawości poznawczej i samodzielności, poszerzenie współpracy między placówką przedszkolną, a rodzicami. Dzieci właśnie wraz z rodzicami chętnie wzięły udział w konkursie. Konkurs cieszył się bardzo dużym powodzeniem, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło w dniu 07.03.2023 r. Przy ocenie prac komisja brała pod uwagę: samodzielność wykonania pracy, pomysłowość i walory estetyczne. Uczestnicy wykazali się wielką kreatywnością i talentem artystycznym. Prace były różnorodne, pomysłowe i kolorowe, a Jury miało niełatwe zadanie, aby spośród 20 prac wyłonić te najciekawsze. Ostatecznie zdecydowano przyznać  wyróżnienie dla Kai Jedlińskiej za pracę Pałac Kultury i Nauki w Warszawie. Natomiast wszyscy pozostali uczestnicy konkursu, otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie i drobne upominki.

Z grupy I udział wzięli:

Marcelina Wójcik – Wieża Eiffla

Kornelia Kwiatek – Atomium

Jagoda Wawryszuk – Luwr

Antoni Bartkowski – Krzywa Wieża w  Pizie

Z grupy II udział wzięli:

Julia Bartkowska – Wieża Eiffla

Mikołaj Wawrzyński – Koloseum

Maria Lewczuk – Big Ben

Urszula Szaniawska – Bridge London

Karol Dąbrowski – Wieża Eiffla

Z grupy III udział wzięli:

Maja Uchańska – Wieża Eiffla

Michalina Domańska – Krzywa Wieża w Pizie

Nikodem Melnik – Koloseum

Joanna Woźniak – Krzywa Wieża w Pizie

Wojciech Mikitiuk – Big Ben

Julia Szczygielska- Big Ben

Natalia Szajda – Wieża Eiffla

Aleksandra Czerska –  Łuk Triumfalny

Z grupy IV udział wzięli:

Mikołaj Panasiuk- Atomium

Z grupy V udział wzięli:

Igor Suchorab – Wieża Eiffla

Kaja Jedlińska  – Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Wszystkim przedszkolakom i ich rodzicom dziękujemy za udział i zaangażowanie.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia wszystkich uczestników konkursu z chwili jego rozstrzygnięcia i wręczenia dyplomów oraz upominków przez panią dyrektor Marzannę Panasiuk.


FRANCJA – „STOLICA MODY”

Na zdjęciu znajdują się dzieci 5 – letnie z oddz. IV w kreatywnym, francuskim ubraniu:)

Ważnym działaniem z cyklu „Poznajemy świat od najmłodszych lat” było zapoznanie dzieci z kulturą kolejnego kraju Unii Europejskiej – Francji pod hasłem „Francja stolica mody”. W miesiącu lutym w każdej grupie wiekowej zorganizowany został „Francuski dzień”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przeniosły się do tego pięknego oraz ciekawego kraju. Podczas zajęć przedszkolaki oglądały filmy edukacyjne ukazujące najważniejsze zabytki Paryża tj.: wieża Eiffla, Luwr, katedra Notre Dame, Wersal, Łuk Triumfalny. Dowiedziały się również wielu ciekawostek o tym kraju. Poznały barwy narodowe, odsłuchiwały hymn, wykonały flagę oraz nauczyły się kilku słów w języku francuskim: bonjour, au revoir, merci, non, oui. Podczas zajęć dzieci miały także okazję zapoznać się z kuchnią francuską i jej specjalnościami, którymi są: ślimaki, żabie udka, owoce morza, musztarda, zupa cebulowa i różnego rodzaju sery. Najbardziej jednak oczekiwanym przez dzieci momentem był pokaz mody pod hasłem „Francja – elegancja”. Dzieci z pomocą rodziców zgromadziły różnego rodzaju ubrania tj: berety, kapelusze, chustki, rękawiczki i tym podobne. Dzięki temu mogły wykazać się swoją kreatywnością i dowolnie się ubrać. Pięknie prezentowały się na ,,czerwonym dywanie’’ w eleganckich, pomysłowych i ciekawych strojach. Pokaz mody dostarczył przedszkolakom mnóstwo radości i satysfakcji, odbywał się oczywiście przy tradycyjnej francuskiej muzyce. Na zakończenie zajęć miłą niespodzianką był wspólny poczęstunek i degustacja francuskich specjałów tj. bagietki, słodkie makaroniki oraz bardzo popularny przysmak śniadaniowy – croissanty. Mamy nadzieję, że wszystko to wzbudziło w naszych przedszkolakach, ciekowość i chęć poznawania świata.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. I „Krasnale”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. II „Skrzaty”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. III „Leśne ludki”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. IV „Elfy”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia dzieci z oddz. V „Smerfy”


OGŁOSZENIE O REKRUTACJI NA NOWY ROK SZKOLNY 2023/24

Dyrektor Publicznego Przedszkola nr 1 „Pod Krasnalem” w  Parczewie informuje,

że od  dnia 01.03.2023r. do 31.03.2023r.  wydawane i po wypełnieniu przyjmowane są

„Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola “ na rok szkolny 2023/2024.

OFERTA EDUKACYJNA PRZEDSZKOLA:

 Praca wychowawczo-dydaktyczna oparta jest na Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego 

 1.  Język angielski już od 3 -latków –  zajęcia finansowane przez Gminę Parczew

 2.  Religia –  zajęcia finansowane przez Gminę Parczew

 3. Rytmika –   zajęcia finansowane przez Gminę Parczew                                                               

4.  Gimnastyka korekcyjna –   zajęcia finansowane przez Gminę Parczew                                                               

5.  Taniec nowoczesny –    zajęcia finansowane przez Gminę Parczew                                                               

6.  Zajęcia logopedyczne –    zajęcia finansowane przez Gminę Parczew                                                                

7.  Zajęcia terapeutyczne –   zajęcia finansowane przez Gminę Parczew                                                             

Przedszkole zapewnia dzieciom 3 posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek – przygotowywane w przedszkolnej kuchni.

Zapraszamy na stronę  Internetową: www.przedszkole -1.parczew.com

„Wnioski o przyjęcie dziecka do przedszkola” oraz załączniki można pobrać na stronie BIP (pp1parczew.bip.lubelskie.pl) w zakładce: oficjalne dokumenty lub w przedszkolu. Po wypełnieniu wniosek wraz   z załącznikami należy złożyć u dyrektora lub intendenta w godzinach 9.00 – 15.00

KRYTERIA PRZYJĘĆ:

 W przypadku większej liczby kandydatów spełniających warunek zamieszkania na terenie Gminy Parczew,  niż liczba wolnych  miejsc w przedszkolu, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria (określone w ustawie Prawo Oświatowe):

1) wielodzietność rodziny kandydata;                                                      

2) niepełnosprawność kandydata;

3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;                        

4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.  

 W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu  publiczne przedszkole  nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę kryteria określone przez organ prowadzący:

1)  Dziecko posiada rodzeństwo korzystające z usług przedszkola.

2 ) Dziecko, którego rodzice zadeklarują korzystanie z pełnej oferty przedszkola, tj. w czasie przekraczającym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki (powyżej 5 godzin dziennie) i posiłków.

3) Dziecko, którego obydwoje Rodzice pracują/jeden rodzic pracuje.


BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, to czas  balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka. W takiej atmosferze bawiły się dzieci w dniu 2 lutego 2023 roku podczas balu karnawałowego w naszym przedszkolu. Jak na prawdziwy bal przystało nie zabrakło pięknych strojów, kostiumów i rekwizytów. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje bajeczne stroje prze kolegami koleżankami z grupy. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, księżniczki,  motylki, rycerzy, piratów, pajacyków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, …  nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Wystrój sal, kolorowe balony, serpentyny wprowadziły wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcały do wesołej zabawy. Skoczna i rytmiczna muzyka zapraszała do tańca i swobodnej ekspresji ruchowej. Dzieci bawiły się znakomicie. Z wielką ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach. Wspólna zabawa przyniosła wiele uśmiechu i radości. Tego wyjątkowego dnia zawitał do nas także po raz kolejny Mikołaj, co stanowiło nie lada niespodziankę i wielka atrakcję. Gość obdarował dzieci prezentami, wspólne pląsy, rozmowy, słodki poczęstunek oraz sesja zdjęciowa dopełniły naszą karnawałową uroczystość. Szkoda, że kolejny bal dopiero za rok.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia z balu dzieci z grupy I „Krasnale”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia z balu dzieci z grupy II „Skrzaty”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia z balu dzieci z grupy III „Leśne Ludki”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia z balu dzieci z grupy IV „Elfy”

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia z balu dzieci z grupy V „Smerfy”