Wycieczka do Hołowna

Pełna wrażeń, piękna KRAINA RUMIANKU w Hołownie przywitała grupę IV ELFÓW pod okiem pań: Renaty Woźniak, Eweliny Wawryszuk i Anny Nazaruk oraz grupę V SMERFÓW z panią Joanną Bartnicką-Czerkawską i Krystyną Bloch w dniu 21 maja 2019 r. Całą drogę autokar rozbrzmiewał dziecięcym śmiechem i śpiewem. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni gościnnością gospodarzy oraz niezwykłym zaangażowaniem animatorów, prowadzących zajęcia dla dzieci, grę terenową „Podróż do krainy baśni”. Dzieci twórczo i aktywnie spędziły czas – podzielone na cztery grupy wcieliły się w rolę podróżników, odwiedziły kolejno cztery baśnie. Była to podróż pełna przygód i niespodzianek. Przedszkolaki utrwalały zasady zdrowego żywienia z Czerwonym Kapturkiem, obudziły Śpiącą Królewnę, w krainie Jasia i Małgosi uczyły się zasad zachowania w lesie pokonując tor przeszkód oraz posprzątały domek Kopciuszka, rozmawiając z nim o zachowaniu podczas spotkania z nieznajomym. W tej niezwykłej podróży pomagały im baśniowe postacie, wędrując pośród ogrodów i altanek. Ponadto Panie z pasją opowiadały o dawnym życiu na wsi. Mogliśmy doświadczyć jak  żyli, pracowali i odpoczywali nasi przodkowie.  Dzieci miały możliwość poznania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego naszego regionu w malowniczy zakątku Krainy Rumianku. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń.


FINAŁ AKCJI „TWÓJ DAR SERCA DLA HOSPICJUM”

W dniach od 15 kwietnia 2019 r. do 16 maja 2019r. nasze przedszkole po raz trzeci włączyło się do akcji charytatywnej „Twój Dar Serca dla Hospicjum” organizowanej przez Lubelskie Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Akcję na terenie przedszkola zorganizowała  i przeprowadziła p. Edyta Lipińska. Polegała ona na zbieraniu środków na rzecz Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum. Celem akcji jest edukacja najmłodszych obywateli, uwrażliwianie ich na potrzeby drugiego człowieka oraz nauka współpracy na rzecz pozytywnych zmian, które można wprowadzać w najbliższym otoczeniu. Akcji towarzyszyła bajka „O jednym co daje wiele”, dzięki której dzieci nauczyły się, że wspólne działanie pozwala unieść ciężar, który wydaje się nie do udźwignięcia. A jeden, może dać naprawdę wiele. DZIĘKI WASZYM DAROM SERCA UZBIERALIŚMY WSPÓLNIE 200 ZŁ. Otrzymane wsparcie finansowe będzie przeznaczone na: zakup leków, zakup środków higienicznych, zakup materiałów opatrunkowych, zakup sprzętu medycznego.

DZIĘKUJEMY DZIECIOM, RODZICOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM PRZEDSZKOLA ZA PZRYŁĄCZENIE SIĘ DO AKCJI!


Warsztaty plastyczne o tematyce patriotycznej

W dniu 25 kwietnia 2019 roku w naszym przedszkolu odbyły się plastyczne warsztaty patriotyczne, zaplanowane zgodnie z Rocznym Planem Pracy na bieżący rok szkolny. Odbyły się one we wszystkich grupach wiekowych z aktywnym udziałem rodziców.

Dzieci wraz z rodzicami, przy udziale nauczycielek przystąpili do pracy: wycinali, sklejali, nawlekali i cieszyli się z efektów swojej pracy. Wspólnie wykonane zostały liczne ozdoby i elementy o charakterze patriotycznym  w barwach narodowych takie jak: motyle, gołąbki, kwiaty, orzełki, flagi, kotyliony oraz biało – czerwone proporczyki. Wszystkie te ozdoby wykorzystane zostaną do dekoracji naszego przedszkola  z okazji zbliżających się świąt narodowych 1 Maja oraz 3 Maja.

Przy okazji takich działań rozwija się również owocna współpraca przedszkola z rodzicami, którzy mają swój udział w życiu placówki. Ponadto zorganizowane warsztaty miały cel edukacyjny –  nawet przez takie działanie uczymy dzieci bycia Polakiem i miłości do kraju ojczystego.


Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Recytatorski

DSC_088905 kwietnia 2019 roku w naszym przedszkolu odbył się Wewnątrzrzedszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak Mały”. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród dzieci, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci. Organizatorami konkursu były: p. Joanna Bartnicka – Czerkawska oraz p. Ewelina Wawryszuk. Uczestnicy konkursu podzieleni byli na trzy kategorie wiekowe: 3-latki, 4-latki oraz 5-latki. Każdy uczestnik przygotował do recytacji jeden utwór o tematyce patriotycznej. Przy doborze repertuaru należało uwzględnić poezję patriotyczną, a także opiewającą piękno przyrody Polski. W konkursie wzięło udział 4 dzieci 3-letnich, 2 dzieci 4-letnich oraz 4 dzieci 5-letnich. Komisja konkursowa pracowała w składzie: p. Agata Przekora, p. Anna Oleszczuk oraz p. Anna Furtak. Członkowie komisji oceniając wykonania brali pod uwagę dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, zaangażowanie emocjonalne i pomysłowość interpretacji, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny.

Dzieci recytowały utwory znanych polskich poetów, prezentując wysoki poziom artystyczny. Bardzo poważnie podeszły do tego zadania. Po wysłuchaniu pięknych recytacji wszystkich uczestników konkursu, komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić najlepszych. Po długiej naradzie przyznała następujące miejsca:

W kategorii dzieci 3 – letnich:

1 miejsce – Mikołaj Filipowicz

2 miejsce – Iga Płowaś

3 miejsce – Filip Siwek

Wyróżnienie – Alicja Wiśniewska

W kategorii dzieci 4 – letnich:

1 miejsce – Zofia Ciesielska

2 miejsce – Julia Lis

W kategorii dzieci 5 – letnich:

1 miejsce – Nina Dębowczyk

2 miejsce – Alicja Rądkowska

3 miejsce – Aleksander Bójko

Wyróżnienie – Julia Dobrzyńska
Wszystkim uczestnikom konkursu wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. Laureatom serdecznie gratulujemy!!!

 


„WITAJ WIOSNO, ŻEGNAJ ZIMO”

paniwiosna01Zgodnie z tradycją dzieci z naszego przedszkola, jak co roku pożegnały zimę i przywitały wiosnę. W dniu 22 marca wszystkie grupy spotkały się w holu przedszkola i wykonały zadania, które przygotowała im Pani Wiosna w liście. W zamian za poprawne ich wykonanie nowa pora roku obdarzyła dzieci wiosennymi kwiatami, które będą piękną ozdobą naszego przedszkola. Każda grupa przygotowała również własną Marzannę symbolizującą odchodzącą zimę. Po ich uroczystej prezentacji zostały zapakowane w dużym pudełku i odesłane za morze do Grenlandii. Zwieńczeniem tego radosnego spotkania był udział całej społeczności przedszkolnej w „Wiosennym Korowodzie” z tzw. gaikiem, na znak powitania najpiękniejszej pory roku – Wiosny. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy. Uroczystość miała na celu kultywowanie tradycji i zwyczajów ludowych związanych z pożegnaniem zimy oraz integrację wychowanków przedszkola poprzez współdziałanie w zespole i grupach. Imprezę przygotowały i poprowadziły nauczycielki p. Anna Nazaruk oraz p. Ewelina Wawryszuk.