Uroczyste Pożegnanie Przedszkola w oddz. IV i V

„Dzisiaj jest dzień ważny, wszyscy o tym wiemy, Bo my sześciolatki do zerówki idziemy. Żegnamy przedszkole i dobre w nim chwile , Kiedy na zabawie dni mijały mile.”

         Takimi słowami rozpoczęła się ważna uroczystość dla przedszkolaków z oddz. V „Smerfy” pod kierunkiem pań Renaty Iwaszko i Edyty Lipińskiej w dniu 15 czerwca oraz  z oddz. IV „Elfy” pod kierunkiem pań Małgorzaty Klej i Małgorzaty Mikituik w dniu 20 czerwca 2018 r.

            Z okazji zakończenia przedszkola w uroczyście udekorowanej sali, dzieci zaprezentowały przed rodzicami oraz pracownikami cześć artystyczną, wypełnioną słowami wierszy i piosenek o tym, co przez te trzy lata robiły, czego się nauczyły, o tym że przedszkole było ich drugim domem. Słowa wdzięczności, uznania i podziękowań kierowane były do obecnej na uroczystościach pani dyrektor Marzanny Panasiuk do nauczycielek oraz wszystkich pracowników naszego przedszkola. Nie zabrakło pierwszego w życiu „Poloneza”, w którym przedszkolaki zaprezentowały się wspaniale. Na zakończenie uroczystości każdy mały absolwent otrzymał z rąk pani dyrektor pamiątkowy dyplom, książkę oraz „rożek obfitości”. Pani dyrektor podziękowała również rodzicom za zaangażowanie w życie przedszkola, życzliwość i współpracę. W dowód uznania wręczyła symboliczny dyplom „Przyjaciela przedszkola”.

            Ponadto rodzice w obydwu grupach przygotowali dla dzieci słodki poczęstunek oraz tort. Uroczystości pożegnania przebiegły w atmosferze pełnej wzruszeń. Dzieci czuły radość, a jednocześnie żal, że tak szybko minął czas pobytu w naszym przedszkolu „Pod Krasnalem”.
Oddz. V „Smerfy”

Oddz. IV „Elfy”


Przedszkolny plebiscyt „MAM TALENT”

Dnia 19.06.2018r. w naszym przedszkolu odbył się plebiscyt „Mam Talent”, którego organizatorkami były nauczycielki p. Ewelina Wawryszuk, p. Joanna Bartnicka – Czerkawska i p. Krystyna Bloch. Podczas tej uroczystości dzieci miały możliwość  zaprezentowania swoich zainteresowań i pasji. Każda grupa przedstawiła wyjątkowy taniec, a następnie przedszkolaki prezentowały swoje talenty indywidualnie. W tym dniu było dużo śpiewu, recytacji, tańców, prezentacji wiedzy na temat zwierząt, wystawy prac plastycznych, czy też budowli z klocków.

Celem plebiscytu była:

- popularyzacja działań artystycznych w przedszkolu;

- rozwijanie kreatywności dzieci;

- rozwijanie zainteresowań;

- umożliwienie prezentacji swoich pasji;

- odkrywanie dziecięcych talentów;

Wszyscy uczestnicy zaprezentowali się w sposób wyjątkowy. Były momenty radości, wzruszenia oraz podziwu. Zachwytów i gromkich braw ze strony widowni nie było końca. Każde z dzieci otrzymało pamiątkowy dyplom oraz nagrodę. Przedszkole to początek kreowania dziecięcych talentów. To pierwszy bardzo ważny etap edukacji dzieci, który rozbudza zainteresowania i kształtuje osobowość artystyczną przedszkolaków. Gratulujemy dzieciom wspaniałych występów i talentu oraz życzymy dalszych sukcesów!


Nagroda w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Państwową Stację Sanitarno – Epidemioligiczną w Parczewie

DSC_0624Celem konkursu był wzrost wiedzy na temat zdrowego stylu życia i korzyści jakie ze sobą niesie. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie pracy plastycznej z wykorzystaniem kredek, farb lub flamastrów przedstawiającej dowolną postać.

Na konkurs z naszego przedszkola została zgłoszona praca plastyczna wykonana przez Aleksandrę Niezabitowską z oddz. IV „Elfy” pod kierunkiem pani Małgorzaty Klej. Ola namalowała farbami sówkę trzymającą zielony listek symbolizujący zdrowe i świeże powietrze. „Sówka” zagwarantowała nam zwycięstwo. Ola została laureatką konkursu – zdobyła pierwsze miejsce i nagrodę Burmistrza w postaci maskotki – sówki, którą namalowała . Otrzymała także dyplom i deskorolkę. Nagrodę w imieniu pana burmistrza wręczył naszej Oli pan Stanisław Chojak oraz pani dyrektor Sanepidu w Parczewie. Maskotka została uszyta i wręczona dla wszystkich 12 uczestników konkursu, którego rozstrzygnięcie odbyło się w PDK w Parczewie w dniu 14 czerwca 2018 r. Po odbiór nagrody zgłosiła się cała grupa IV „Elfów”. Jesteśmy bardzo dumni z sukcesu Oli i wspaniałej nagrody.


Udział w X edycji Ogólnopolskiego Programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”

W bieżącym roku szkolnym 2017/18 nasze przedszkole już po raz czwarty przystąpiło do udziału w X edycji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Program umożliwił utrwalenie oraz przyswojenie nowych wiadomości związanych z ochroną środowiska naturalnego. Koordynatorem programu była pani Małgorzata Klej.
Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych skierowanych do przedszkolaków, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu jest zachęcanie dzieci do: dbania o środowisko naturalne, dbania o swoje zdrowie poprzez: uprawianie sportu, aktywne spędzanie wolnego czasu na łonie przyrody, zdrowe odżywianie się, oszczędzanie wody i energii. W naszym przedszkolu do udziału w programie przystąpiły cztery grupy, setka dzieci w wieku 3, 4 i 5 lat. W poszczególnych grupach zostały przeprowadzone wg zalecanych scenariuszy zajęcia dydaktyczne. Dzieci świetnie się na nich bawiły, chętnie poznawały sekrety przyrody, zajadały się owocami i ćwiczyły razem z Kubusiem. W ramach programu zostały zrealizowane następujące scenariusze zajęć:

  • „Kubusiowi Przyjaciele Natury”, których podstawowym celem było poznanie zachowań proekologicznych.
  • „Ruch to ważna sprawa Kubuś dzieciom podpowiada”, których celem było propagowanie wartościowego spędzania czasu wolnego poprzez korzystanie z szerokiej gamy aktywności fizycznych, takich jak zabawa ruchowa, spacer, wybrana dyscyplina sportowa, gra zespołowa czy gimnastyka.
  • „Dzień marchewki”, dzieci dowiedziały się, że marchew jest zdrowa i lubiana nie tylko przez ludzi – to przysmak wielu zwierząt.
  • „Jak zrobić coś z niczego – czyli recyklingowy zawrót głowy” uczestnicy poznali pojęcie recyklingu. Dzieci uczyły się rozpoznawać materiał, z jakiego zrobiony jest dany przedmiot i efektywnego segregowania odpadów.
  • Ponadto odbyły się owocowe zajęcia, promujące zdrowe odżywianie i zachęcanie do spożywania owoców jako źródła witamin.
    W związku z realizacją opisanych treści nasze przedszkole posiada tytuł i certyfikat „KUBUSIOWYCH PRZYJACIÓŁ NATURY”.

no images were found

no images were found


„BEZPIECZNE WAKACJE” – SPOTKANIE Z POLICJANTEM

poliscantJak co roku przed letnimi wakacjami gościliśmy w naszym przedszkolu policjanta st. sierż. Andrzej Dybała z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie, który na zaproszenie nauczycielki p. E. Lipińskiej spotkał się z całą społecznością przedszkolną 04.06.2018r. Wspólna rozmowa połączona z uświadomieniem dzieci o zagrożeniach czyhających na nie    w trakcie letniego wypoczynku, a także utrwalenie podstawowych wiadomości związanych    z zasadami bezpieczeństwa to główne cele wizyty policjanta w naszej placówce. Podczas spotkania pan policjant starał się przekazać informacje o ewentualnych zagrożeniach podczas zabawy w wodzie i nad wodą, a także uświadamiał dzieci jak należy zachowywać się podczas pobytu w domu i poza nim. Dzieci podziękowały policjantowi za miłe i pouczające spotkanie wręczając pamiątkowy upominek.