FESTYN RODZINNY „KOCHAM CIĘ POLSKO”

15 czerwca 2019 |

sloneczkoW dniu 11 czerwca 2019 r. w odbył się w naszym przedszkolu festyn rodzinny pod hasłem „KOCHAM CIĘ POLSKO”, który był zwieńczeniem Rocznego Planu Pracy Przedszkola na rok szkolny 2018/2019 „Od małego Przedszkolaka do wielkiego Polaka”. W cieniu drzew ogrodu przedszkolnego, udekorowanego w symbolicznych barwach narodowych, biało – czerwonymi kwiatami, proporczykami i flagami, w piękne, słoneczne popołudnie zgromadziła się cała społeczność przedszkolna. Każda z grup przygotowała z tej okazji kwiatowe kotyliony: stokrotki, chabry, maki, rumianki i malwy.rodzina

Festyn rozpoczęła pani dyrektor Marzanna Panasiuk witając przybyłych gości i zapraszając do wspólnego „Poloneza”. Taniec poprowadził pan Artur Bójko. W pierwszej parze tańczyła pani dyrektor z przedstawicielem Rady Rodziców. Po uroczystym tańcu odbyły się prezentacje tańców ludowych w wykonaniu przedszkolaków. Dzieci zaprezentowały takie tańce jak: „Grozik”; „Szewc”; „Galopka”; „Krakowiak”; „Sztajerek”. W barwnych strojach przedszkolaki wystąpiły wspaniale, rodzice nagradzali swoje Pociechy gromkimi brawami, u nikogo na twarzy nie zabrakło uśmiechu. Po tańcach i śpiewach odbył się teleturniej dla dzieci „Kocham Cię Polsko”. Przedszkolaki swoje zadania wykonały wzorowo, wykazując się wiedzą o swojej ojczyźnie. Na zakończenie przy słowach piosenki „Cudownych rodziców mam..” dzieci składały indywidualnie życzenia i wręczały swoim rodzicom wcześniej przygotowane upominki. 

Uwieńczeniem rodzinnej imprezy był słodki poczęstunek. Pachnąca szarlotka i inne przysmaki cieszyły się ogromnym powodzeniem. Wiele radości sprawiła dzieciom wata cukrowa rozdawana przez tatę naszego wychowanka. Atmosfera jaka panowała podczas festynu udowodniła, że przekazywanie wartości patriotycznych oraz wyrabianie poczucia przynależności narodowej można kształtować nawet podczas radosnej zabawy integracyjnej w plenerze.

Dziękujemy serdecznie panu Tomaszowi Ignatowiczowi, państwu Wiolecie i Grzegorzowi Wróblewskim oraz Radzie Rodziców naszego przedszkola za wsparcie finansowe i pomoc w organizacji festynu.