„DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ”

22 listopada 2023 |

21 listopada na całym świecie świętowany jest Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Przesłanie  jego jest proste:  bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta, pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką! Celem jest uwrażliwienie na wzajemną życzliwość, wzbudzenie  pozytywnych emocji. Propaguje takie wartości jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i działania na rzecz innych. Jest to wspaniała okazja, aby swoją życzliwość pokazać najbliższym.

Nasze przedszkole włączyło się w obchody tego święta poprzez zorganizowanie uroczystości ogólnoprzedszkolnej  21 listopada, którą przygotowały nauczycielki: Renata Woźniak, Anna Nazaruk, Joannna Tracz-Siwek . Dzieci podczas zabaw integracyjnych np. „Kciuki gotowe” ruchowych np. „Trening, życzliwości’, słuchania piosenek w wykonaniu grupy III o emocjach i i wiersza o „Magicznych słowach” w wykonaniu przedszkolaków z grupy II – rozwijały  umiejętność wyrażania życzliwości, dobroci i koleżeństwa wobec innych dzieci i dorosłych, utrwalały kodeks dobrego kolegi,  przypominały sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, dobrze, że tu jesteś, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Na pożegnanie dzieci otrzymały naklejki-emotikony przypominające o święcie, uroczystość zakończyła się życzeniami „Niech to będzie dzień radości, ciepła szczęścia i miłości. Niech uśmiech na buzi się maluje, niech wam humor dopisuje”. Pamiętajmy, że małe radości i drobne gesty życzliwości są najpiękniejszymi iskierkami naszej codzienności.

W galerii poniżej znajdują się zdjęcia naszych przedszkolaków z uroczystości