„DZIEŃ KOTA”

25 lutego 2020 |

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Jest to święto, mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka. W naszym przedszkolu po raz pierwszy w tym roku, zorganizowany został „Dzień kota” we wszystkich grupach wiekowych. Celem obchodów tego dnia, było podkreślenie znaczenia kotów  w życiu człowieka, zwrócenie uwagi na porzucone i bezdomne zwierzęta oraz uwrażliwienie dzieci  na często trudny „koci los”. Najmłodszym koty kojarzą się jako: malutkie, milutkie, puchate, białe, czarne, rude i w łatki kotki, które można głaskać i przytulać. Ważne jest jednak, aby dzieci były świadome tego, że te ulubione zwierzątka potrzebują odpowiedniej opieki.  W to nietypowe święto „Dnia kota” wszystkie przedszkolaki upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, miały dorysowane wąsiki i pięknie wykonane opaski kocich uszek. Poprzez liczne wesołe zabawy i konkursy nauczycielki przybliżyły przedszkolakom „koci los” i wszystko to, co związane jest z kotami. Dzieci także, malowały czworonogi, naśladowały kociaki, pokonywały koci tor przeszkód, oglądały ilustracje przedstawiające milusińskie zwierzątka oraz słuchały bajki o najsłynniejszym kocie na świecie „Kocie w butach”. Zabawy te dostarczyły przedszkolakom mnóstwo radości, a rozwiązywanie zagadek i wykonywanie różnorodnych zadań konkursowych było źródłem cennej wiedzy na ich temat. Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom wrażliwość i świadomość dzieci zaowocuje teraz  i w przyszłości, a „Święto kota” wpisze się w kalendarz naszych przedszkolnych uroczystości.