IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w SP nr 2 w Parczewie

23 grudnia 2019 |


18.12.2019 r. odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Parczewie im. Św. Królowej Jadwigi IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. W konkursie wzięli udział uczestnicy ze szkół i przedszkoli naszej gminy. Przedszkole „Pod Krasnalem” reprezentowały dzieci z grupy V Amelia Przekora i Jakub Bonik – duet przygotowany przez panią Renatę Woźniak. Celem konkursu było poznawanie bogatej polskiej tradycji kolędniczej, uwrażliwienie młodych ludzi na jej piękno, budzenie i rozwijanie zainteresowań oraz umiejętności muzycznych. W ocenie jury wzięło pod uwagę: dobór repertuaru, zgodność z linią melodyczną, ogólny wyraz artystyczny oraz dykcję. Po pięknych prezentacjach uczestnicy i opiekunowie zostali zaproszeni na poczęstunek. W tym czasie jury udało się na obrady.

Duet z naszego przedszkola występ zakończył sukcesem – III MIEJSCE W KAREGORII DUETY O – II. GRATULUJEMY!