Warsztaty serowarskie

30 maja 2019 |

Mleko to ważny i smaczny produkt, którego spożywanie jest konieczne dla prawidłowego rozwoju najmłodszych. Dlatego nasze przedszkole w bieżącym roku szkolnym 2018/2019 realizowało Program Ogólnopolski „Dzieciaki Mleczaki” organizowany przez Polską Izbę Mleka i podjęło działania promujące spożycie mleka i produktów mleczarskich przez przedszkolaków. W ramach Programu wszystkie grupy wiekowe zrealizowały zajęcia, których celem był wzrost świadomości na temat roli mleka i produktów mlecznych w diecie dzieci, głównie poprzez zabawę, aktywność fizyczną oraz intelektualną. Dodatkowo grupa I i V wzięła udział w konkursie pt. „Konkurs Zaproszenie” i wykonała trzy prace plastyczne – zaproszenia Mlecznej Paczki do naszej placówki, na których mleko i produkty mleczne odgrywały główną rolę.

Podsumowaniem programu były warsztaty serowarskie zorganizowane przez koordynatorkę programu p. Edytę Lipińską. Warsztaty pt. „Skąd się biorą dziury w serze  i inne pytania serowe” dla każdej grupy przedszkolaków przeprowadził p. Jacek Humeniuk – specjalista ds. szkoleń i trademarketingu ze Spółdzielczej Mleczarni Spomlek w Radzyniu Podlaskim w dniu 24 maja 2019r. Poprzez ciekawy sposób przeprowadzenia warsztatów – prezentację multimedialną dostosowaną do wieku przedszkolaków, dzieci aktywnie szukały odpowiedzi na różne pytania serowe: „Skąd się bierze mleko?”, „Jakie zwierzęta dają mleko?”, „W jaki sposób mleko dostarcza się do mleczarni?”, „Jak powstaje ser żółty?”, „Skąd się biorą dziury w serze?”, „Czy w mleczarni pracują pielęgniarki?”, „Czy sery kąpią się w basenach?”. Na zakończenie warsztatów odbyła się pyszna degustacja różnych gatunków serów produkowanych w Spomleku. Dzieci chętnie częstowały się serami stwierdzając, które najbardziej im smakują. Po takich warsztatach każde dziecko z naszego przedszkola wie, dlaczego warto jeść ser żółty? Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek przygotowała dla wszystkich dzieci prezenty i dyplomy, które wręczył dzieciom p. Jacek. Serdecznie dziękujemy za wspaniałe warsztaty i mile spędzony czas!