Zapraszamy do udziału w „Biegu pokoleń”

13 czerwca 2021r. na parkingu przy Bobrówce (była leśniczówka Gościniec) odbędzie się spotkanie upamiętniające 77 rocznicę pobytu i walk 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w ramach akcji „Burza” na Lubelszczyźnie. W ramach uroczystości Lokalna Grupa Działania „Jagiellońska Przystań” organizuje „Bieg Pokoleń” na dystansie 3 km ścieżką dydaktyczną wokół rozlewiska rzeki Bobrówka. Zgłoszenia będą przyjmowane do dnia 11 czerwca br. do godz. 12.00. Szczegółowych informacji udziela Biuro LGD, ul. Harcerska 8, 21-200 Parczew, tel. (83) 354 37 34 lub kom. 512 030 862, e-mail: biuro@lgdparczew.pl


TYTANI PROGRAMOWANIA

Zachęcamy uczniów naszej szkoły do zapisywania się na zajęcia wakacyjne z programowania i robotyki (ROBOTYKA LEGO WEDO, MINDSTORMS, MINECRAFT, ROBLOX). Szczegółowe informacje na plakacie oraz stronie internetowej: TYTANIPROGRAMOWANIA.PL


Dowóz uczniów do szkoły w roku szkolnym 2021-2022

W związku z planowaniem zapotrzebowania na dowóz uczniów do szkół dla których organem prowadzącym jest Gmina Parczew, zwracamy się z prośbą o dostarczenie do 20.06.2021 r. do szkoły deklaracji – oświadczeń rodziców (prawnych opiekunów) dzieci, które w roku szkolnym 2021/2022 będą korzystać z autobusu szkolnego. Rodzice nowo zapisanych uczniów (w szczególności z klas 0 i I) muszą dodatkowo dostarczyć zamówienie na bilety.


DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

Szanowni Państwo,

w dniach egzaminów ósmoklasistów tj. 25, 26 i 27 maja 2021 r. (wtorek, środa, czwartek) uczniowie z oddziałów przedszkolnych oraz klas I-VII nie przychodzą do szkoły, są to dni wolne od zajęć.

Powyższa decyzja wynika z zaleceń i wskazań Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Głównego Inspektora Sanitarnego.

Przypominam również, że dzień 28.05.2021 r. (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

We wszystkich powyższych dniach nie będzie dowozu uczniów do szkoły.

Dyrekcja Szkoły


Wspólnie zawalczmy o Naszą Ziemię- lekcja ,,klimatyczna”

Zmiany klimatu są jednym z największych zagrożeń środowiskowych, społecznych i ekonomicznych. Ocieplanie się klimatu nie podlega wątpliwości – stwierdza międzyrządowy zespół ds. zmian klimatu (IPCC). Obserwacje wskazują na wzrost globalnych średnich temperatur powietrza i oceanów, powszechne topnienie śniegu i lodu oraz podnoszenie się poziomu mórz.

Większość naukowców potwierdza, że Ziemia ulega ociepleniu szybciej niż kiedykolwiek w przeszłości, a to za sprawą ogromnych ilości gazów cieplarnianych, które ludzie wypuszczają do atmosfery. Zalicza się tutaj spalanie paliw kopalnych (węgla, ropy i gazu), jazdę samochodem i wycinkę lasów.


ZAPISY DO KLAS PIERWSZYCH

Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi w Parczewie

informuje, że trwają zapisy na rok szkolny 2021/2022 do:

 klas pierwszych

Przyjmowanie zgłoszeń i wniosków

w dniach od 01 kwietnia 2021 r. do 30 kwietnia 2021 r.

w sekretariacie szkoły w godz. 8.00 – 15.00.

Informacje pod numerem telefonu: (83) 355-12- 41

Serdecznie zapraszamy


Szkolny Turniej Szachowy- wyniki

Dnia 26 marca 2021 r. za pomocą platformy Lichess.org odbył się Szkolny Turniej Szachowy.

Uczniowie rozegrali w sumie 79 partii 10 minutowych. Najlepszym okazał się Igor Kazanowski z klasy 7a, II miejsce zajął Dominik Kwiatek z klasy 8b, a III Kacper Bloch z klasy 5b. Gratulujemy!!!

Po świętach planowany jest jeszcze jeden turniej na który serdecznie zapraszamy.