Z podwórka na stadion

W dniu 11 kwietnia 2024 r na obiektach sportowych Szkoły Podstawowej nr 1 w Parczewie odbyły się eliminacje gminne turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion”. Nasza szkoła zajęła 2 miejsce pokonując Szkołę Podstawową nr 1 wynikiem 2:1, oraz uległa Szkole Podstawowej nr 3 wynikiem 3:1.

Naszą Szkołę reprezentowali uczniowie :
Jakub Kopec, Jan Puchacz, Szymon Czarnecki, Jan Capik, Jakub Adamowicz, Aleksander Kalinowski. Opiekunem grupy Michał Ignatiuk. Dziękujemy i gratulujemy dobrego występu.


Akademia z okazji „Świąt Wielkiej Nocy”

27.03.2024 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji „Świąt Wielkiej Nocy” przygotowana przez uczniów klas 4a i 4b pod kierunkiem nauczyciela religii Anny Iżko. Została zaprezentowana pantomima pt. „Bóg dał nam ręce” oraz montaż słowno-muzyczny. Uroczystość uświetnił zespół Trója na szynach, który zaśpiewał dwie piosenki. 

Na zakończenie Pani Dyrektor Grażyna Jaszcz podziękowała uczniom za występ oraz złożyła życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych.


Wiosenne Prezentacje Artystyczne w ODK

24 marca 2024 roku odbyły się w ODK w Parczewie Wiosenne Prezentacje Artystyczne, których celem jest zaprezentowanie dorobku artystycznego zespołów artystycznych działających w naszym mieście.

Wśród wykonawców znalazły się 2 zespoły z naszej szkoły:

– zespół wokalny „Trója na szynach”(op. p. Joanna Czarnacka)

– zespół wokalno – instrumentalny (op. p. Paweł Tarkowski).



Powitanie Wiosny w Dwójce

          21 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się apel dla klas 0-III, na którym klasa IIa przedstawiła część artystyczną pt. „Powitanie wiosny” przygotowaną pod kierunkiem pani Iwony Kopińskiej.

          Uczniowie radośnie powitali wiosnę, recytowali wiersze, śpiewali piosenki, prezentując do nich układy taneczne, a na zakończenie zatańczyli taniec motyli. Piękne wiosenne stroje dziewczynek i galowe chłopców na tle dekoracji przedstawiającej Panią Wiosnę sprawiły, że występ był wyjątkowy. Dzieci zaprezentowały się wzorowo. Występ wszystkim bardzo się podobał i został nagrodzony burzą oklasków. Na zakończenie Pani Dyrektor Grażyna Jaszcz podziękowała dzieciom za piękny występ.

          Dzień wcześniej 20.03.2024 r. uczniowie wystąpili przed rodzicami, którzy nagrodzili ich gromkimi brawami i słodkim poczęstunkiem.


Konkurs historyczny „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego”.

14 marca 2024r. dwoje uczniów naszej szkoły: Lena Wawryszczuk z kl. 6b i Danyil Krasynski z kl. 7b wzięli udział w III etapie, ponadwojewódzkim, konkursu historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od konfederacji barskiej do powstania styczniowego. Za naszą i Waszą wolność.”, który odbył się w Domu Żołnierza im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lublinie. W tym etapie uczestniczyło 18 uczniów z województwa lubelskiego wyłonionych spośród 74 uczestników II etapu (wojewódzkiego) tego konkursu.

Gratulujemy!


Miejski Dzień Kobiet

10 marca 2024 roku, w Szkole Podstawowej nr 3, odbył się miejski Dzień Kobiet.

Podczas uroczystości wystąpiły 2 zespoły z naszej szkoły:

– zespół wokalny „Trója na szynach”, opiekun p. Joanna Czarnacka

– zespół wokalno – instrumentalny, opiekun p. Paweł Tarkowski.


Rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu literackiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym konkursie literackim szkół podstawowych powiatu parczewskiego na bajkę terapeutyczną „Niebezpieczna przygoda w internecie”. Celem konkursu było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, promowanie profilaktyki uzależnienia od internetu, kształtowanie postawy bezpiecznego korzystania z internetu i rozwijanie zdolności literackich. Uczestnicy doskonale zrozumieli przekaz płynący z bajki terapeutycznej: bajka terapeutyczna to opowieść o bohaterze, często dziecku lub zwierzątku, które przeżywa trudności, a następnie uczy się je pokonać; powinna zawierać stałe elementy: główny bohater, inne postacie, tło opowiadania, trudna sytuacja, sposoby radzenia sobie z problemem; celem bajki terapeutycznej jest wzmacnianie poczucia własnej wartości, racjonalizowanie lęku, uczenie pozytywnych rozwiązań).

I miejsce

Nadia Dobosz

Po drugiej stronie smerfbooka

II miejsce

Wojciech Wilczyński

Zimowe uzależnienia w Dolinie Muminków

III miejsce

Amelia Cieślińska

Internetowy oszust

Młodzi autorzy nie tylko stworzyli własne wyobrażone światy, ale też postawili swoich bohaterów w trudnych sytuacjach, związanych z niebezpieczeństwami korzystania z internetu. Każdy bohater odnajduje dobre rozwiązanie i staje się mądrzejszą osobą.

Serdecznie gratulujemy!

Logopedka

Kamila Siarkowska 


Ile waży święty Mikołaj?

Zakończyła się akcja charytatywna „Ile waży święty Mikołaj?” lubelskiej fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Fundacja zajmuje się niesieniem pomocy dzieciom i młodzieży oraz jej rodzinom w zakresie edukacji i wychowania. Jej misją jest kształtowanie dobrze wychowanego i przygotowanego do życia człowieka: człowieka silnej wiary, świadomego patriotę i obywatela, sprawnego w działaniu społecznym i gospodarczym. W wielu realizowanych programach i prowadzonych Ośrodkach na stałe pod opieką ma ponad 1000 wychowanków. Prowadzi Ośrodki wsparcia dziennego, w których dzieci rozwijają swoje talenty i pasje, przygotowując się do dorosłego życia pod okiem prawdziwych wychowawców.   

Uczniowie naszej szkoły przez kilka miesięcy zbierali pieniądze do puszek, okazując swoje dobre serce i dostrzegając potrzebę wsparcia innych. Łącznie zebrali 1284 złote. W rywalizacji klasowej zwyciężyła klasa 2b z wynikiem 258,84 zł. Z tej okazji zorganizowaliśmy dla uczniów słodki poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy!

Kamila Siarkowska

Izabela Pachucka

Katarzyna Gomółka

Katarzyna Karpińska