Pierwszy Dzień Wiosny

24 marca 2013 |

Pani Wiosna nie przyszła do nas 21 marca, tak jak tego oczekiwaliśmy, ale w naszej szkole i tak tego dnia było wesoło. Uczniowie i uczennice klasy szóstej wcielili się w role nauczycieli, czyli uczyli młodsze od siebie klasy. Myślę, że znakomicie wczuli się w to, co robią, bo dobrze im to wychodziło.

Tego dnia do naszej szkoły przyjechał pan, który zabrał nas w podróż po Krainie Muzyki. Prezentował (grał) utwory pochodzące z różnych państw. Ów koncert niezmiernie podobał się młodym słuchaczom. Klaskaliśmy w dłonie i śmialiśmy się. Ale to nie koniec niespodzianek. Goście byli fotografami i jak się domyślacie uczestniczyliśmy w sesji zdjęciowej (zdjęcia klasowe i indywidualne). Młodsi również, lecz w scenerii safari. Pozowaliśmy, aby wypaść jak najlepiej.

Odbyła się także inscenizacja pt.: ,,Dama na wieży” opowiadająca historię dziewczęcia uwięzionego w wysokiej, trudno dostępnej wieży. Damą była Julia Turek, uczennica klasy IV, rycerz to Rafał Łukomski z klasy VI. Przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

Następnie opowiadaliśmy sobie żarty i zagadki, graliśmy w grę, w której uczestnicy podają sobie karteczkę. W pewnym momencie mówi się stop i ten, na kogo wypadnie, musi wykonać polecenie napisane na odwrocie kartki.

Wszyscy się śmiali, więc ten Dzień Wiosny był zabawny i ciekawy. Z niecierpliwością czekamy na nadejście wiosny.

 

Opr. Julia Turek kl. IV