Wizyta ks. biskupa Kazimierza Gurdy

12 listopada 2019 |

Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Parczewie przeżywa wizytację kanoniczną Księdza Biskupa Kazimierza Gurdy.  W ramach tej wizytacji Jego Ekscelencja odwiedził szkoły znajdujące się na terenie parafii.

We wtorek 12 listopada zagościł także do nas.  Ksiądz Biskup na spotkanie przybył w towarzystwie proboszcza naszej parafii Ks. Roberta Mączki.

Na początku tego niecodziennego spotkania słowa powitania w stronę Księdza Biskupa skierowała pani Dyrektor. Po oficjalnym przywitaniu wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów naszej szkoły.  Później Ksiądz Biskup skierował pasterskie słowo do wszystkich zebranych. Wskazał mocną wiarę, jako element konieczny na drodze do prawdziwego szczęścia.  Podziękował także Dyrekcji i nauczycielom za kształtowanie osobowości młodych ludzi, którzy w przyszłości będą tworzyć Polskę.  Na koniec wszyscy odmówili modlitwę, a Ksiądz Biskup udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa.  Następnie Biskup Kazimierz spotkał się z nauczycielami i pracownikami na krótkim spotkaniu.

Podobny obraz