Wycieczka do Lublina

04 listopada 2019 |

W dniu 31 października 2019 roku uczniowie klas VI i VIII z wychowawczyniami p. Agnieszką Kijewską i p. Magdaleną Oleksiewicz wybrali się na wycieczkę do Lublina.

Pierwszym punktem wycieczki były warsztaty matematyczne 3D organizowane na Wydziale Matematyki UMCS pod okiem Pana doktora Piotra Oleszczuka. Mieliśmy możliwość obsługi programów i sprzętu służącego do projektowania grafiki 3D. Pan Piotr zaprezentował nam obsługę drukarki oraz pokazał jakie przedmioty można wydrukować. Niewątpliwie największą atrakcją okazała się projekcja filmów 3D.

Po takich wrażeniach zgłodnieliśmy. Udaliśmy się do restauracji w iście amerykańskim stylu, czyli Red Rock City. Raczyliśmy się burgerami oraz kanapkami. Po tak obfitym posiłku, pełni sił udaliśmy się do Muzeum Zoologii na Wydziale Biologii i Biotechnologii UMCS. Była to niezwykła lekcja biologii przeprowadzona przez Pana doktora Jacka Chobotowa. Mogliśmy z bliska przyjrzeć się nie tylko zwierzętom występującym w naszych okolicach, ale również tym które w Polsce nie bytują.

Ostatnim przystankiem była Strefa Wysokich Lotów. Zorganizowana lekcja WF-u była energicznym zakończeniem naszego dnia.