Edukacyjnym szlakiem.

11 października 2018 |

9 października 2018 r. w naszej szkole obchodziliśmy „Święto Drzewa”. Z tej okazji odbyła się wycieczka autokarowa na ścieżkę przyrodniczą „Bobrówka”. Uczestnikami wycieczki były wszystkie klasy oraz grupa 5 i 6 latków. Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu ekologicznego „Drzewa – zielone skarby przyrody”. Zanim wyruszyliśmy w trasę, przy naszej szkole posadziliśmy drzewko – Dąb Niepodległości. Z racji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była to doskonała okazja aby to uczynić.

Po zasadzeniu drzewka wyruszyliśmy autokarami w trasę. Po dotarciu na miejsce podzieliliśmy się na mniejsze grupy i ruszyliśmy wyznaczoną trasą ścieżki edukacyjnej. Przemierzając jej szlaki mogliśmy podziwiać różne siedliska leśne, przepiękny staw Gościniecki, oraz meandry dzikiej rzeki Bobrówki. Na trasie ścieżki napotkaliśmy również tablice edukacyjne, na których mogliśmy przeczytać o występujących na tym terenie gatunkach zwierząt i roślin, a także informacje przybliżające tematykę gospodarki leśnej prowadzonej przez leśników.

Po przejściu wyznaczonej trasy mogliśmy odpocząć i zregenerować siły piekąc kiełbaski oraz posilając się gorącą zupą. Dziękujemy Panu leśniczemu Jakubowi Kijewskiemu za przygotowanie nam ogniska.

Wypoczęci na łonie natury, z przypływem nowej energii oraz z pełnymi brzuchami wróciliśmy do szkoły.

opr. M. Olszewska

IMG_9650 IMG_9661 IMG_9675 IMG_9677 IMG_9684 IMG_9695 IMG_9699 IMG_9689