Jesienny Konkurs Recytatorski

23 listopada 2012 |

Świat w krzywym zwierciadle – w poszukiwaniu dystansu i rozumu” – to temat tegorocznego 16. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 25 października br. w Wiejskim Domu Kultury w Kolanie (gm. Jabłoń). W powiecie parczewskim eliminacje powiatowe konkursu wojewódzkiego JKR zorganizowano już po raz trzynasty. Zadaniem każdego z jego uczestników, wyłonionych w przesłuchaniach na szczeblu gminnym było przygotowanie jednego utworu z zakresu literatury polskiej lub obcej. Recytatorzy prezentowali teksty satyryczne: od bajek poprzez fraszki, przypowiastki po fragmenty sztuk teatralnych. do konkursu był na bardzo wysokim poziomie. Prezentowane teksty były w duchu sentencji Marka Aureliusza „Bądź zwięzły! Każde niepotrzebnie wypowiedziane słowo odpływa. Świat jest przeludniony słowami”.

W naszej placówce do eliminacji szkolnych zostało zakwalifikowanych ośmiu recytatorów. Dodać należy, iż wybór był bardzo trudny i jury miało nie lada orzech do zgryzienia.

W efekcie burzliwych obrad  komisja do etapu gminnego zakwalifikowała trzy osoby: Julię Turek (kl. 4), Kacpra Lotka (kl. 1), Natalię Szafrańską (kl.6).

Reprezentanci naszej szkoły próbowali swoich sił podczas Gminnego Etapu Jesiennego Konkursu Recytatorskiego. Odbył się on w dniu 18.10.2012 roku, w czwartek, o godzinie 10.00 w sali Parczewskiego Domu Kultury.