Akademia PLAY DOH

29 czerwca 2017 |

Akademia Wyobraźni Play-Doh 2016/2017r.

 

Nasze przedszkole w roku szkolnym 2016-17 po raz pierwszy przystąpiło do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Akademia Wyobraźni Play – Doh”.

Koncentruje się on na rozwijaniu umiejętności kreatywnego myślenia i zdolności manualnych przedszkolaków. Celem programu jest realizacja warsztatów z  dziećmi według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje. Przedszkole otrzymało bezpłatne  zestawy ciastoliny  Play -Doh  i pakiet materiałów 

edukacyjnych, który umożliwił prowadzenie warsztatów kreatywnych z dziećmi.

W trakcie zajęć dzieci poznały różne techniki wykonywania prac, uczyły się korzystać z przyrządów ogólnodostępnych w przedszkolu do modelowania ciastoliny. Lepiąc różne kształty i postacie nie tylko ćwiczyły swoje dłonie, ale także rozwijały wyobraźnię i kreatywność. Przez tworzenie maleńkich trójwymiarowych figurek uczyły się myślenia przestrzennego, które jest bezpośrednio związane z umiejętnościami matematycznymi.

Podczas realizacji programu przedszkolakom towarzyszyły znane im kucyki My Litte Pony. W trakcie zajęć Kucyki Pony pomagały dzieciom zrozumieć wybrane wartości, które kształtują osobowość każdego człowieka już od najmłodszych lat. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest: uczciwość, lojalność, życzliwość, śmiech oraz szczodrość. Maluchy zrozumiały czym jest przyjaźń i nauczyły się rozróżniać dobre i złe zachowanie. Dzięki specjalnie przygotowanym materiałom edukacyjnym rozwijały umiejętności współdziałania w grupie oraz pogłębiały między sobą przyjaźń.

Radość na twarzach dzieci oraz ogromne zaangażowanie podczas zajęć utwierdziły nas, iż podjęte działania były bardzo atrakcyjne oraz wyzwalały pomysłowość i aktywność przedszkolaków.

Na zakończenie przedszkole uzyskało certyfikat Kreatywnego Przedszkolaka a dzieci otrzymały dyplomy.

Zachęcamy wszystkich Rodziców do odwiedzenia strony internetowej programu, gdzie znajduje się kącik „Dla rodzica”

www.akademia-playdoh.pl

 

Koordynator programu Renata Kamińska

 

certyfikat przedszkole Przewłoka (1) (2) (3) (4) (5) (6) (7) (8) (9) (10) (11) (12) (13) (14) (15)