Akademia Aquafresh

29 czerwca 2017 |

 

 

W roku szkolnym 2016/2017  po raz pierwszy przystąpiliśmy do VI edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresh”.

W ramach realizacji założeń programu, dzieci  uczestniczyły w ciekawych zajęciach, przygotowanych przez ekspertów „Akademii Aqafresh”, w których                                          poruszone zostały różne zagadnienia związane z profilaktyką stomatologiczną.

Maluchy dowiedziały się: skąd się biorą zęby i jak należy o nie dbać, aby nie zaatakował ich Robaczek Próchniaczek, dlaczego cukier jest niezdrowy, jak należy prawidłowo myć rączki i dlaczego jest to tak istotne. Dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić zęby, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów oraz przekonały się o konieczności odwiedzania gabinetu stomatologicznego.

We wszystkich zajęciach dzieciom towarzyszyli bohaterowie Akademii Aquafresh – pastusie: Lili, Bili, Milki, Zębuś, Szczotkuś, a także pastusiowy przyjaciel – dinozaur Barney, który pomagał przedszkolakom, by przegnać „Robaczka Próchniaczka”. Dzieci uczyły się „Pastusiowej piosenki” i  różnych rymowanek, kolorowały obrazki z Pastusiami , rozwiązywały pastusiowe zagadki i labirynty .

Zajęcia uatrakcyjniły filmy edukacyjne „Akademii Aqafresh”: Wizyta u Doktora Ząbka, Co powinniśmy wiedzieć o szczoteczce do zębów, Wieczorem myję nie tylko uszy i szyję!, Jak należy szczotkować zęby, Skąd się biorą zęby?, Co należy jeść, by zdrowe ząbki mieć, Dlaczego Pastusie nie lubią Robaczka Próchniaczka? Dzieci słuchały również „ Pastusiowych bajek” czytanych przez Ewę Chotomską

Wszystkie zajęcia kończył quiz, podczas którego dzieci w zabawny sposób utrwalały wiadomości zdobyte na zajęciach. Maluchy wspólnie zdobywały kolejne sprawności: Pastusiowi przyjaciele, Pomocnicy Szczotkusia, Mistrzowie szczotkowania, Asystenci doktora Ząbka, Żywieniowi eksperci, Strażnicy higieny oraz Złoci medaliści. Naklejki z odznakami sprawności dzieci przyklejały na Tablicy sprawności. Po zakończeniu programu otrzymaliśmy  Certyfikat „Pastusiowego przedszkola” Akademii Aquafresh

Wszystkie dzieci bardzo chętnie uczestniczyły zajęciach, codziennie myły ząbki po obiedzie oraz  brały udział w zabawach ruchowych w sali i na powietrzu. Miały również możliwość picia wody zamiast słodkich napojów.

Zachęcamy Rodziców do odwiedzenia strony internetowej programu, można tam znaleźć piosenki, zabawy, ciekawe filmy dla dzieci przybliżające im profilaktykę dbania o higienę jamy ustnej.

 

Koordynator programu Renata Kamińska

(14) (13) (12) (11) (10) (9) (8) (7) (6) (5) (4) (3) (2) (1) (0) (15)