“Integracja – edukacja” wyjazd klasy III

01 grudnia 2016 |

„Integracja – edukacja!” Tak mianem określić można wyjazd, w którym 1.12. 2016 r wzięli udział uczniowie klasy III.

Na początek tego wyjątkowego dnia dzieci uczestniczyły w spotkaniu z burmistrzem Parczewa                  p. Pawłem Kędrackim, które odbyło się w Urzędzie Miejskim. Pan burmistrz opowiedział o organizacji gminy i swojej pracy. Odpowiedział również na wszystkie zadane przez uczniów pytania, zarówno te dotyczące pracy zawodowej jak i życia osobistego. Każdy uczeń miał okazję zasiąść na fotelu burmistrza co przyniosło wiele radości. To była wyjątkowa i praktyczna lekcja edukacji społecznej.

DSCF3796 DSCF3781 DSCF3779

Kolejnym punktem integracji były zabawy w sali zabaw „Fikoland”, gdzie dzieci rozwijały swoje sprawności ruchowe.  Pomimo zmęczenia na ich twarzach gościł uśmiech będący dowodem dobrego samopoczucia.

Na zakończenie wyjazdu uczniowie przenieśli się do kolorowego i rozśpiewanego świata „Troli” wypełniając salę kinową gromkim śmiechem. Ta barwna opowieść o małych uwielbiających śpiewać i przytulać się stworkach skrywa historię o walce dobra ze złem, a dla klasy to dowód  na to, że razem można zdziałać więcej.

 

Ten dzień zapewnił dzieciom wiele wrażeń, do szkoły wrócili bogatsi o nowe doświadczenia.

                                                                                                                                                             opr. Milena Dorosz

DSCF3842    DSCF3813 DSCF3823