Wycieczka do Bałtowa

28 czerwca 2016 |

Dnia 22 czerwca przedszkolaki, dzieci z zerówki, kilku uczniów z klasy I, II i III wyruszyły na jednodniową wycieczkę do PARKU JURAJSKIEGO w BAŁTOWIE. Choć droga była daleka, a niektórzy troszkę niewyspani i zmęczeni okazało się, że było warto.

Po szczęśliwym dojechaniu do celu, wszystkich wycieczkowiczów powitała pani przewodnik, która z pasją, ale w zrozumiały dla dzieci sposób opowiadała o zgromadzonych eksponatach.
Rozmiary, dbałość o szczegóły z jaką przygotowane zostały dinozaury oraz sposób pokazania ich w otoczeniu zachwyciły słuchających. Wszyscy dzielnie maszerowali pośród prehistorycznych gadów i nikt nie był zmęczony godzinnym spacerem.

Największą atrakcją była wizyta w kinie 5-D. Zastosowana tam technologia pozwoliła widzom stać się aktywnym uczestnikiem scen rozgrywanych na ekranie. Prócz trójwymiarowego obrazu dostarczone były inne wrażenia zmysłowe: dźwiękowe, ruchowe, dotykowe.

Z kolei w MUZEUM JURAJSKIM nasi milusińscy mogli obejrzeć różnego rodzaju skamieniałości. Były to kości dinozaurów, szczątki morskich gadów zęby rekinów, koralowce i głowonogi. Wyjście z tego miejsca prowadziło na plac zabaw. To dopiero była uciecha! Zjeżdżalnie, huśtawki, drabinki, karuzele…

Z wycieczki do KRAINY DINOZAURÓW wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowoleni, choć jednak troszkę zmęczeni.

DSCF0167 DSCF0110 DSCF0112 DSCF0121 DSCF0126 DSCF0133 DSCF0141 DSCF0147 DSCF0149 DSCF0162 DSCF0164