Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

25 stycznia 2016 |

Dziadek i babcia para kochana.

Zawsze wesoła i roześmiana.

Oni dla wnuków co dzień czas mają

I za to wnuki ich tak kochają

22.01. 2016r. w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które bardzo licznie przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Przedszkolaki przygotowały program artystyczny, podczas którego tańczyły, śpiewały piosenki i recytowały wesołe wierszyki o babciach i dziadkach. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a zaproszeni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Babcie i dziadkowie byli  poruszeni. W oczach niektórych, można było dostrzec łzę wzruszenia.

Po wierszykach i piosenkach przyszedł czas na wspólną zabawę wnucząt           z chętnymi dziadkami i babciami. Podczas zabawy „Wędrujący kapelusz” wszyscy wykonywali przeróżne ćwiczenia wymyślone przez uczestników zabawy. Był też „Taniec z balonem” w trakcie, którego trzeba było wykazać się niezwykłą zręcznością ze względu na wzrost tańczących par. Odbyły się także  konkursy: „Który dziadek jest najszybszy?”- zadaniem dziadka było jak najszybciej nadmuchać i zawiązać balon oraz „Która babcia lubi szybko jeździć samochodem?” – babcie miały jak najszybciej zwinąć kłębek włóczki z zamocowanym na końcu samochodem. W czasie zabawy było wiele śmiechu i radości w oczach dzieci a także przemiłych gości.

Kolejną niespodzianką były własnoręcznie wykonane przez dzieci laurki i kwiatki dla babci i dziadka oraz życzenia i wspólne zaśpiewanie Sto lat. Na koniec wszyscy rozkoszowali się pysznymi ciastami domowego wypieku. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. I za rok znów się spotkamy z naszymi miłymi dziadkami.

Opracowała: R. Kamińska

P1020120 P1020126 P1020127a P1020129 P1020130 P1020132 P1020134 P1020137