Światowy Dzień Pluszowego Misia

27 listopada 2015 |

W dniu 25.11.2015r.przedszkolaki z grupy 3 i 4 – latków  przybyły do przedszkola wraz ze swymi misiami, aby wraz z nimi bawić się i świętować Świtowy Dzień Pluszowego Misia.

Uroczysty dzień rozpoczął się od wspólnej zabawy w Misiowej Krainie przy piosenkach: „Pluszowy miś”, „Jadą, jadą misie”, oraz pląsie „Niedźwiadek”. Po zabawie dzieci ułożyły przyniesione misie w „Krainie Pluszowego Misia”. Pluszaki były  przeróżnej wielkości, ale wszystkie były puchate, kolorowe i mięciutkie.

Następnie przedszkolaki opowiadały o swoich misiach oraz poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia. Rozpoznawały misie ze znanych bajek (Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Rupert, Miś Yogi, Troskliwe Misie) poznały także mało znanego dziś Misia Coralgola. Miały możliwość wybrania  misia i pomalowania  go farbami. Wszystkie prace znalazły się na wystawie. Podczas całego dnia misie towarzyszyły dzieciom w zabawie, nauce oraz podczas leżakowania.

Ten dzień w przedszkolu pełen był śmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Opracowała Renata Kamińska

 

 

3 4 5 6 7 8 9 101