Pierwszy Dzień Wiosny

28 marca 2012 |

Marzec nieodłącznie kojarzy się z pierwszym dniem wiosny. Wszystkie dzieci z niecierpliwością go oczekują. Tak też było w naszej szkole, gdzie 21 marca od samego rana panowało wielkie poruszenie związane z obchodami pierwszego dnia wiosny.

 

Mianowicie władzę przejęli uczniowie klasy VI, aby wcielić się w rolę nauczycieli. Młodzi nauczyciele po objęciu obowiązków rozeszli się do wyznaczonych im klas, w których zrealizować mieli zadany im przez nauczycieli program. Świeżo upieczeni pedagodzy z dużym zaangażowaniem wypełnili zadania, chociaż były one dla nich, jak się  później okazało wielkim trudem. Każdy z uczniów klasy VI został przydzielony do danego przedmiotu i klasy. W skład nowej kadry pedagogicznej weszli:

Przedszkole-Anna Kondraciuk i Anna Szyszkowska

Klasa 0 – Kinga Bokiniec

Klasa I – Kasia Wiśniewska

Klasa II – Konrad Sawiuk

KlasaIII – Piotr Korneszczuk

Technika – Konrad Kochanowski i Mateusz Zarzycki

Przyroda – Kinga Cupryn

Religia – Norbert Rudko, Kacper Kołpak

Wychowanie Fizyczne- Radek Bajda

 

Po zakończeniu zajęć lekcyjnych wszyscy uczniowie udali się nad rzekę, aby pożegnać zimę, tj. utopić Marzannę.

Gdy wróciliśmy do szkoły odbyła się pierwsza edycja Szkolnego Konkursu „Mam talent” dla klas I – VI. Celem konkursu było przede wszystkim promowanie młodych talentów, integracja uczniów oraz wspólna zabawa.

Ponieważ był to pierwszy tego typu konkurs, nie wszyscy odważyli się w nim uczestniczyć a i tak zainteresowanie występem i ilość uczniów chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności szerszej publiczności była duża. Wystąpiło 20 uczestników, śpiewali, tańczyli, czytali, rysowali, grali na instrumentach. Wszystkie występy wzbudzały gorący aplauz widowni, która dzielnie wspierała swoich idoli. Jury wyróżniła występ Piotra Korneszczuka, który grał na syntezatorze, otrzymał on czek i upominek, natomiast pozostali uczestnicy zostali obdarowani dyplomami za udział w konkursie i drobnymi upominkami.

Konkurs „Mam talent” był bardzo pouczającą imprezą, dał możliwość poznania zainteresowań i uzdolnień wielu uczniów. Prawdą okazało się to, że w każdym człowieku drzemie jakiś ukryty talent – trzeba go tylko w sobie odnaleźć, a potem starannie pielęgnować… o czym warto pamiętać
Pierwszy dzień wiosny był bardzo wesoły i mamy nadzieję, ze ten nastrój udzieli się nam na bardzo, bardzo długo.

                                                                                                                                              Opr. Małgorzata Ciesielska