Pasowanie klasy I

23 października 2015 |

22 października 2015 roku dzieci z klasy pierwszej, przyjęto do grona społeczności uczniowskiej Zespołu Placówek Szkolnych w Przewłoce. W ten piękny, październikowy dzień uroczystość zaszczycili swoją obecnością dyrektor szkoły – p. Iwona Rojewska, wychowawczyni klasy I – p. Wanda Korneszczuk, nauczyciele i uczniowie naszej szkoły oraz zaproszeni rodzice.

Na początku dzieci w przebraniach smerfów odwiedziły „swoją” wioskę, gdzie każdy z nich przekonywał, że już chciałby być w szkole. Papa Smerf zapewnił o gotowości swoich małych towarzyszy bycia uczniem.

Pełne szczęścia i radości przepełnione były oczy rodziców, widząc wspaniały występ swoich pociech. Również radość dzieci była ogromna, kiedy pani dyrektor stwierdziła, że wszyscy pierwszoklasiści mogą otrzymać zaszczytny tytuł ucznia naszej placówki.

Zanim nastąpiło pasowanie 17 uczniów klasy pierwszej odświętnie ubranych w piękne birety, został odśpiewany hymn szkolny i uczniowie złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły.

 

Największym przeżyciem dla dzieci był sam moment pasowania, gdy pani dyrektor dotykając ramienia ucznia drewnianym ołówkiem przyjmowała pierwszoklasistów w poczet uczniów.

Uczniowie z rąk pani dyrektor otrzymali tarcze szkolne, a wychowawczyni wręczyła im pamiątkowe dyplomy pasowania na ucznia. Za wspaniały występ rodzice nagrodzili swoje pociechy rożkami obfitości. Pierwszoklasiści otrzymali również upominki od kolegów i koleżanek z klasy drugiej.

 

W tym niezwykłym dniu było wiele życzeń dla naszych pierwszoklasistów. Pani dyrektor życzyła małym uczniom cudownych i niepowtarzalnych dni pobytu w szkole i wspaniałych przyjaciół. Życzenia złożyła w formie wierszyka:

 

Chcę Wam życzyć na początek, by nauka szła jak z płatka

Żeby było tyle piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach

Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze

Żeby w szkole było milej niż nad rzeką czy nad morzem.

Długopisy, wieczne pióra, niechaj piszą mądrze, ładnie

I niech skrzypią tak jak żuraw, kiedy błąd się gdzieś zakradnie

Promień słońca niech ukradkiem wejdzie w każdy szkolny zeszyt,

Bo w tej szkole moi mili – każda lekcja Was ucieszy.

 

 

Wychowawczyni p. Wanda Korneszczuk dumna ze swoich wychowanków życzyła, by z radością i satysfakcją zdobywali wiedzę i odnosili sukcesy.

 

 

Artur Bielecki w imieniu wszystkich uczniów odczytał treść listu skierowanego do rodziców, który później każdy uczeń wręczył swoim rodzicom:

Jestem już uczniem klasy pierwszej. Proszę Was przygotujcie mi miejsce, gdzie mogłabym położyć swoje książki, zeszyty i przybory szkolne, miejsce, w którym będę spokojnie pracować. Gdy wracam do domu to proszę zapytajcie mnie, co było w szkole, zajrzyjcie do mojego tornistra, pochwalcie mnie za to, za co trzeba pochwalić, jeśli zapomnę, przypomnijcie mi o odrobieniu pracy domowej, jeśli możecie, usiądźcie ze mną, by w razie potrzeby mi pomóc, nigdy na mnie nie krzyczcie, bo ja wtedy zupełnie przestaję myśleć, sprawdźcie, czy mam w tornistrze   wszystko, co jest mi potrzebne w szkole następnego dnia, rozmawiajcie często ze mną, chciejcie mnie zawsze zrozumieć. Kochajcie mnie!

 

 

Rodzice skierowali do pani dyrektor i wychowawczyni słowa podziękowania wręczając piękne kwiaty.

 

Po części oficjalnej zrobiono pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie pierwszoklasiści   wraz z rodzicami i zaproszonymi gośćmi udali się do sali na słodki poczęstunek.

Sądząc po relacjach zgromadzonych, dzień ten na długo zapadnie w pamięci naszym nowym uczniom.

DSCF7807

 

DSCF7812 DSCF7820 DSCF7839 DSCF7841 DSCF7849 DSCF7851 DSCF7853 DSCF7856 DSCF7858 IMG_0199 IMG_0201 IMG_0202 IMG_0204 IMG_0206 IMG_0211 IMG_0219