Dzień tabliczki mnożenia

25 września 2015 |

Dnia 25.09.2015 Samorząd Uczniowski przypomniał, że dnia 25 września  obchodzony jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – bezpłatna akcja edukacyjna.

Jaki jest cel akcji?
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Na czym polega?


„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana jest w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia.Egzaminatorami są właśnie młodsi uczniowie. Tworzą oni specjalne Komisje oraz Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni są w losy i przepytują starszych kolegów oraz osoby dorosłe.

 

W naszej placówce uczennice z klasy VI przeprowadziły sprawdzian z tabliczki mnożenia wszystkim pracownikom. Tym, którym udało się bezbłędnie rozwiązać zadania, zostały wręczone LEGITYMACJE EKSPERTA TABLICZKI MNOŻENIA.