Spotkanie z policjantem

23 czerwca 2015 |

Dnia 23 czerwca do naszej placówki przybył p. Bogdan Musik – policjant z Komendy Policji w Parczewie. Spotkanie miało charakter informacyjny w związku ze zbliżającymi się wakacjami.

Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, aby zawsze pamiętali o zapinaniu pasów  podczas podróży samochodem. Przypomniał, że przywilej jazdy na przednim siedzeniu samochodu dotyczy tylko tych, którzy mają ukończone 12 lat. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się.

Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem wysłuchali  pogadanki dotyczącej bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym w charakterze pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Uczniowie zostali również uwrażliwieni na potrzebę bycia widocznym na drodze, czemu służyć mają elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Następnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny przedstawiający, jak uniknąć zagrożenia odpoczywając nad wodą.

 

DSCF7484 DSCF7485 DSCF7486 DSCF7487