Rekonstrukto

26 listopada 2014 |

Dnia 25 listopada  gościliśmy w naszej placówce grupę artystyczną „Rekonstruktor”, zajmującą się pokazami historycznymi.Pokaz mieli okazję obejrzeć dzieci z klasy “O”, i klas I-VI.

Członkowie grupy ubrani w zbroje, w zabawny i ciekawy sposób  zaprezentowali ówczesną broń, m.in.: korbacze, przecinaki, młotki, buzdygany, topory i miecze. Można było stoczyć walkę na miecze, założyć strój rycerski oraz być zakutym w dyby. Niesamowitą atrakcją był pokaz walk rycerskich oraz akt pasowania na rycerza jednego z naszych uczniów (Kacpra Kurowskiego z klasy IV).

Na zakończenie każdy uczeń mógł obejrzeć średniowieczną broń, przymierzyć wybrane części rycerskiego ubioru, a także dokonać egzekucji ścięcia głowy. Wszyscy byli zachwyceni spotkaniem i każdy z niecierpliwością czeka na kolejną „żywą lekcję historii”.

Zajęcia przeprowadzone były z dowcipem i humorem, przy dużym zaangażowaniu naszych uczniów. Pokaz na pewno na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA