Wychowanie przez sztukę!

03 czerwca 2014 |

We wtorek 3 czerwca 2014 r. po raz kolejny gościliśmy w naszej placówce aktorów, którzy zaprezentowali nam przedstawienie pt. „Wróżka Malwinka i jej przygód o pomocy kilka.” Tym razem odwiedzili nas Artyści ze Studia Artystycznego „Kama” z Białegostoku i zapoznali przedszkolaki i uczniów klas młodszych z energiczną i sympatyczną postacią – Wróżką o imieniu Malwinka. Bohaterka przedstawienia chętnie służyła pomocą tym, którzy jej potrzebowali. Głodnemu robaczkowi podarowała jabłko, malarzowi przyniosła kwiaty, których potrzebował jako natchnienia do tworzenia dzieła. Kolejne osoby, które pojawiły się na scenie, to rzeźbiarz i krawiec. Oni również otrzymali od Malwinki to, czego potrzebowali. Rzeźbiarzowi, którego bolały plecy podała krzesło do siedzenia, a dla krawca przyniosła piękny materiał, z którego mógł uszyć suknię dla swojej żony.

Przykład Wróżki Malwinki ukazał dzieciom, że warto być otwartym na potrzeby otoczenia, bo każdy nawet najdrobniejszy gest, dobro, które czynimy powraca do nas. Do Malwinki dobro wróciło, osoby, którym pomogła naprawiły jej zniszczone skrzydełka i różdżkę.

Świetny kontakt aktorów z młodą publicznością i wesoły sposób inscenizacji treści zaciekawił dzieci, a przekazane w przedstawieniu ponadczasowe wartości z pewnością zostaną na długo w pamięci widzów.

 

opr. M. Dorosz

 

Przedszkolaki z wychowawczyniami i aktorami

Przedszkolaki z wychowawczyniami i aktorami

DSCF5415 DSCF5407 DSCF5403 DSCF5402 DSCF5401